Nr projektu. 110

Doświetlenia przejścia dla pieszych przez ul. Przyjaźni w pobliżu skrzyżowania z ul. Braterską oraz postawienie tablicy elektronicznej (Informacja Przystankowa) na przystanku Braterska: 16406 [WBO. 2018]

Głosów: 221

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina)

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, szacunkowy koszt inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, szacunkowy koszt inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

W obrębie przejścia dla pieszych jest bardzo ciemno. W szczególności w okresie jesienno - zimowym obszar ten i przejście na drugą stronę ulicy staje się niebezpieczne. Rozpędzające się samochody po wyjeździe z jednokierunkowej ul. Przyjaźni nabierają prędkości co generuje niebezpieczne sytuacje. Wskazane jest odpowiednie doświetlenie przejścia dla pieszych z uwagi na coraz bardziej rozbudowujące się osiedle, a co za tym idzie większą liczbę potoków ruchu pieszego. W zakresie informacji przystankowej - w obrębie osiedla nie ma takiej informacji na żadnym z przystanków, a zwiększenie częstotliwości przejazdów tramwajów (wydłużenie trasy tramwaju nr 7) wygenerowało pewnego rodzaju opóźnienia i tramwaje nie przyjeżdżają o czasie. Wdrożenie informacji przystankowej pozwoli na lepsze zaplanowanie podróży.

Elementy projektu

Tablica elektroniczna
Doświetlenie

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 10: Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Krzyki-Partynice

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

221

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 201
Papier 20

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 132
Mężczyźni 89

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.