Nr projektu. 11

Remont zabytkowego autobusu Fredruś [WBO. 2018]

Głosów: 1 679

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 430 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Lider projektu: Tomasz Szymczyszyn

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie wskazanym w formularzu poprawkowym. Kwota potrzebna na realizację to 430 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

Autobus kabriolet Jelcz MEX - Fredruś jest wpisany do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego. Został on przekazany miastu w roku 1974 podczas Dni Wrocławia. Od tego czasu stał się symbolem miasta wożącym turystów i mieszkańców.
Nazwa "Fredruś" została mu nadana na cześć Aleksandra Fredry. Jednak autobus od 2009 roku jest unieruchomiony i długotrwały postój na odkrytym powietrzu bardzo nadszarpnęła jego stan techniczny i teraz aby go przywrócić do ruchu konieczne są duże nakłady finansowe. Ponieważ konieczna jest kompletna odbudowa nadwozia, regeneracja detali i układu jezdnego pojazdu włącznie z silnikiem.
Celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom, turystom i gościom zwiedzanie naszego miasta w ciekawy sposób i należy nadmienić, że ten autobus uświetniał wszystkie parady i święta Wrocławia. Wyremontujmy Fredrusia i przywróćmy go mieszkańcom.

Elementy projektu

Remont nadwozia autobusu
Remont części mechanicznych
Odnowienie instalacji elektrycznej
Remont wnętrza
Remont podwozia

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: Zajezdnia Dąbie

Osiedle: Wrocław

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 679

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 1 598
Papier 81

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 816
Mężczyźni 863

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.