Nr projektu. 99
Tor rowerowy Pump Track/Dirt na Brochowie [WBO. 2016]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
Obiekt tego typu wspiera promocję zdrowego trybu życia, kultury fizycznej, sprzyja budowaniu dobrych relacji społecznych angażując całe rodziny i sąsiadów. Stanowi zdrowy azyl dla lokalnych społeczności może stać się areną sportową umożliwiającą organizację imprez rowerowych. Zaprojektowany świadomie z dbałością o detale może pełnić rolę przestrzennej rzeźby urozmaicającej krajobraz, a jego użytkowanie jest ciche i przyjazne dla otoczenia.
Dirt jest jedną z pierwszych odmian grawitacyjnych sportów rowerowych. Przeszkody na torach dirtowych są usytuowane na płaskim terenie, jedna za drugą w tak zwanym rytmie. Po rozpędzeniu się z górki startowej zawodnicy oddają skoki i utrzymują niezbędną prędkość, wykorzystując pochyłości przeszkód. Próby pokonywania grawitacji na dwóch kółkach cieszą się wielką popularnością wśród młodzieży.
Dirt. Charakterystyka torów i wymogi terenowe.
Dirt jest obiektem zbudowanym przede wszystkim z nasypów ziemnych. Jednak w celu zmniejszenia erozji, a co się z tym wiąże zmniejszenia kosztów eksploatacji, najwyższe i najbardziej strome nasypy zastępuje się konstrukcjami z drewna i sklejki. Typowy tor Dirt z przeszkodami o urozmaiconym stopniu trudności i dający możliwość zabawy rowerzystom o różnym poziomie zaawansowania zajmuje ok.2000 m2. Optymalna długość terenu to 60 – 90m, a szerokość 20 -35 m.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale tylko jeśli chodzi o działkę nr 13/4 AM-6 Obr. Brochów. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 750 000 zł.
koszt dokumentacji – 30.000 zł
II składowe realizacji:
a) roboty budowlane - 470.000 zł
b) porządkowanie terenu 250 000 zł
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowania dokumentacji projektowej.
Lokalizacja
Osiedla: Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.