Nr projektu. 762
Nowe Kilimandżaro - Rowerowy park rozrywki dla dzieci, młodzieży i dorosłych - plac zabaw do nauki bezpiecznej jazdy rowerem górskim [WBO. 2016]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
Celem projektu jest zagospodarowanie terenów zielonych przy Wzgórzu Kilimandżaro na potrzeby mini placu zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, umożliwiającego szkolenie umiejętności technicznych z jazdy rowerem górskim przed spróbowaniem się w bardziej zaawansowanej jeździe rowerem.
Projekt zakłada wytyczenie naturalnych tras rowerowych, umieszczenie kładek, równoważni, pochylni, mini pump-tracka, skoczni i innych elementów szkoleniowych wokół Wzgórza Kilimandżaro a także wykorzystując niektóre naturalne wzniesienia. Trasy będą wykonane według modelu popularnego na terenie Wielkiej Brytanii, USA i Kanady, a zdobywającego coraz większą popularność również w Polsce. Model ten zakłada wytyczanie ścieżek minimalnie ingerujących w środowisko naturalne, projektowanych tak, by nie wymagały konserwacji, a przez odpowiednie ukształtowanie są atrakcyjne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych rowerzystów.
W ramach projektu nie przewiduje się wycinania drzew.
W ramach budowanych ścieżek wykonane zostaną elementy możliwiające prowadzenie szkolenia techniki jazdy. Bezpieczeństwo korzystających będzie zapewnione przez rozwiązania stosowane w innych tego rodzaju miejscach (regulamin, odpowiednie oznakowanie, barierki spowalniające na skrzyżowaniach z trasami pieszymi itp.)
Przewiduje się wykorzystanie istniejących miejsc odpoczynku po uzupełnieniu ich o stojaki rowerowe oraz dodanie nowych ławek i altan.
“Nowe Kilimandżaro – rowerowy park rozrywki” stanowić będzie atrakcyjny cel wycieczek rowerowych wzdłuż wrocławskich wałów przeciwpowodziowych i zauważalnie poszerzą możliwości aktywnego wypoczynku na terenie Wrocławia. Przyczynią się również wzbogacenia okolic Wzgórza Kilimandżaro i ośrodka Morskie Oko jako miejsca odpoczynku i rekreacji.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie budowy oświetlenia. Kwota potrzebna na realizację projektu to 750 000 zł.
Projekty o podobnym zakresie: 244 i 762. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów
Lokalizacja szczegółowa: plac zielony przed Wzgórzem Kilimandżaro
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.