Nr projektu. 744
Bezpieczna Zabrodzka [WBO. 2016]
Kategoria: drogowe
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
Ulica Zabrodzka na Klecinie jest jedną z ulic wjazdowych do Wrocławia od południa (zjazd z ul. Kwiatkowskiego), alternatywą dla ul. Czekoladowej. Od ok. roku alternatywą na tyle popularną, że ruch na niej wzrósł do poziomu nigdy wcześniej nie spotykanego. Nawierzchnia na dużym odcinku (ok. 500 m.) to stara kostka brukowa, bardzo wyeksploatowana, miejscami nieudolnie przykryta kawałkami asfaltu. Pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h na całej jej długości, kierowcy niekiedy rozpędzają się nawet do 80 km/h. Dodatkowo wzdłuż drogi występują braki w chodniku (który na odcinku ok. 200 m jest i tak tylko po jednej stronie ulicy), co znacznie utrudnia poruszanie się tą trasą pieszych, zwłaszcza w okresach niepogody, kiedy ścieżka zamienia się w błotnistą ślizgawkę. Warto tu nadmienić, że ruch pieszych jest znaczący, ponieważ jest to droga prowadząca do najbliższej w okolicy szkoły podstawowej i gimnazjum (ZPO1 przy ul. Wałbrzyskiej 50), na cmentarz oraz do pobliskiego kościoła.
Wnioskuję o środki na położenie nawierzchni asfaltowej wraz z instalacją kilku spowalniaczy ruchu, wyznaczenie przejścia dla pieszych na wysokości cmentarza oraz uzupełnienie chodnika wzdłuż ulicy.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.