Nr projektu. 697
Zielona ściana osiedla Gaj - droga na przystanek "Świeradowska" komfortowa dla mieszkańców [WBO. 2016]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 250 tys. zł
Uzasadnienie
Zielony teren przy ul. Świeradowskiej jest granicą pomiędzy torowiskiem, a osiedlem Gaj, z którego każdego dnia wielu mieszkańców idzie na przystanek "Świeradowska". Niestety po ulewie lub gorszych warunkach pogodowych droga ta staje się nie do przejścia, tym bardziej dla osób z wózkiem lub dużym bagażem.
Chcielibyśmy stworzyć dogodne przejście dla mieszkańców, które jednocześnie pełniłoby funkcję naturalnego pochłaniacza hałasu pobliskich tramwajów, oraz dawało ochłodę w upalne dni. Zasadzone drzewa latem chłonęłyby upalne słońce, a także pobierały nadmiar wody z gleby.
Wyprofilowanie terenu i połączenie go z chodnikiem zapewni dogodne przejście z osiedla na przystanek dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, a także poprawi komfort każdemu pieszemu.
Inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu zielonego od Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa do hali CH Gaj.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Na tym etapie projekt nie może być zweryfikowany. Należy doprecyzować wniosek, w szczególności lokalizację i przebieg ścieżki, żeby można było zweryfikować koszt i zakres projektu.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie określonym w formularzu poprawkowym. Kwota potrzebna na realizację zadania to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Huby, Gaj, Tarnogaj
Lokalizacja szczegółowa: Inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu zielonego od Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa do hali CH Gaj, od północy ogranicza ją teren osiedla, a od południa chodnik i droga rowerowa.
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.