Nr projektu. 644

Centrum rekreacyjne „Kuźnia Piratów” – stary okręt, ścianka i siatki do wspinaczki, tor przeszkód dla starszaków, uporządkowanie terenu, ławki, ścieżki, zieleń. [WBO. 2016]

Głosów: 942

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 650 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Projekt został zrealizowany w ramach WBO2016

Uzasadnienie

Chcielibyśmy zagospodarować duży teren zielony przy górce na Kuźnikach i zbudować tam otwarte dla wszystkich miejsce rekreacji. Projekt dzielimy na dwa etapy.

W tegorocznym WBO zgłaszamy etap pierwszy „Piracki okręt”. To projekt budowy dużego wraku okrętu dla prawdziwych piratów. Wrak stanie na mieliźnie, a tak naprawdę na kolorowych panelach z miękkiego granulatu gumowego, imitujących morze i ląd. Jedyną drogą do skarbu ukrytego we wraku będzie tor przeszkód, siatki i uchwyty wspinaczkowe na burtach i rufie. Nie zapomnimy także o małych piratach, dla nich obok statku ustawimy kilka mniejszych urządzeń (łódek-huśtawek).

Projekt budowy wraku statku jest nieprzypadkowy. Kuźniki to dzielnica poprzecinana „morskimi” ulicami, których nazwy pochodzą od bałtyckich miejscowości, takich jak choćby Puck, Sarbinowo czy Świnoujście. Formalnie projekt zgodny jest z uchwałą nr XXXVI/825/12 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kuźniki w Dolinie Ślęzy we Wrocławiu (plan nr 392). Działki 13/1 i 12/3 oznaczone w planie jako teren 6ZP/4 zgodnie z planem są przeznaczone na cele publiczne, pod budowę m.in. ogrodów tematycznych, placów zabaw i polan rekreacyjnych.

Etap drugi (kolejne WBO) opisaliśmy z załączniku.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację to 650 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Kuźniki, Nowy Dwór, Muchobór Mały

Lokalizacja szczegółowa: Hermanowska/Pucka

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

942

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 502
Papier 440

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 553
Mężczyźni 389

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Realizacja


11.05.2018

Tak wygląda Kuźnia Piratów.


24.11.2017

Trwają prace. Powstaje Kuźnia Piratów.


19.10.2017

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą zadania, który w tym tygodniu rozpocznie prace.


13.09.2017

Ogłosiliśmy przetarg na realizację prac. Otwarcie ofert 27.09


01.02.2017

Zarząd Zieleni Miejskiej wyłonił już projektanta. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania umowy na dokumentację projektową.