Nr projektu. 609
Budowa przejścia dla pieszych na ulicy Przyjaźni (przy wyjeździe z osiedla „Belveder”) [WBO. 2016]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 250 tys. zł
Uzasadnienie
Cel przedsięwzięcia :
Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz ogólnego bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu.
Uzasadnienie:
Obecna organizacja ruchu w tym miejscu stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych. Mieszkańcy osiedla „Belveder”, którzy są w większości wsiadającymi i wysiadającymi na przystanku (mijance) linii 17, aby skorzystać z tego przystanku muszą pokonać „pętlę” (najpierw dojść do świateł przy skrzyżowaniu z ulicą Karkonoską, a następnie wrócić w stronę przystanku). Zjawiskiem nagminnym jest więc „skracanie” sobie drogi. Dowodem na to są wydeptane ścieżki oraz wizja lokalna, którą można przeprowadzić w każdej chwili. Dodatkowo zagrożenie wzrasta, gdyż kierowcy jadący ulicą Przyjaźni nie zwalniają w tym miejscu (do skrzyżowania jest jeszcze ponad 200 m), a wręcz przeciwnie przyspieszają czasami aby zdążyć przed zmianą świateł (sekwencja świateł zielonych na tym skrzyżowaniu jest bardzo krótka).
Zakres prac:
Ułożenie krótkich odcinków chodnika po obu stronach ulicy Przyjaźni (30 m2), pomalowanie pasów dla pieszych (skośnie w stosunku do osi jezdni), ustawienie znaków drogowych ”przejście dla pieszych”, ewentualnie dodatkowo ustawienie wysepki na jezdni i chodnika do przystanku Przyjaźni (ok 100 m2, o ile warunki na to pozwalają).
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina
Lokalizacja szczegółowa: Przejście dla pieszych przez ul. Przyjaźni, między wjazdem na osiedle Belvedere, a przystankiem linii 17 "Przyjaźni"
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.