Nr projektu. 590

Wyspa Krasnali - kameralny plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci w sąsiedztwie SP 37. [WBO. 2016]

Głosów: 1 065

Kategoria: edukacja

Budżet zweryfikowany: 215 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 250 tys. zł
Projekt został zrealizowany w ramach WBO2016

Uzasadnienie

Chcemy wybudować kameralny plac zabaw, stale dostępny dla wszystkich mieszkańców osiedla, który byłby bezpiecznym i przyjaznym miejscem zabaw dla młodszych dzieci. Lokalizacja placu wybrana została nieprzypadkowo, obok boisk rekreacyjnych w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Sarbinowskiej. Chcemy, by ten kawałek osiedla stał się w przyszłości miejscem wypoczynku i rekreacji całych rodzin, oferującym atrakcje dla dziećmi i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Wyobraziliśmy sobie, że gdy starszaki zechcą wybrać grę w piłkę, młodsze dzieci będą mogły bawić się na placu zabaw, a rodzice siedząc na wygodnych ławkach nie stracą żadnej pociechy z oczu.

Osiedle zamieszkuje prawie 7000 osób z czego znaczna część to rodziny z dziećmi. Na osiedlu nie ma, tak naprawdę, choćby jednego porządnego placu zabaw. Owszem jest kilka karuzel, ale są one jeszcze z lat 80-tych. Mocno zużyte i skorodowane dawno nie stanowią już ani bezpiecznego ani atrakcyjnego miejsca zabawy dla najmłodszych. Dlatego uważamy, że dzieci zasługują na nowiutki plac zabaw, wyposażony w bezpieczne i atestowane urządzenia oraz miękką nawierzchnię nie wymagającą wymiany w trakcie używania (co wpływa na obniżenie kosztów utrzymania placu). Sama nawierzchnia placu (syntetyczna nawierzchnia bezpieczna z przeznaczeniem na place zabaw wykonana na bazie granulatu gumowego) ponadto jest dostępna dla wózków dziecięcych jak i inwalidzkich, ponadto jest w pełni przepuszczalna przez wodę dzięki czemu z placu można korzystać zaraz po opadach deszczu.

Plac zabaw, mimo iż położony aa terenie szkoły, będzie stale otwarty i dostępny dla wszystkich.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 215 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Kuźniki, Nowy Dwór, Muchobór Mały

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 065

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 499
Papier 566

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 621
Mężczyźni 444

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Realizacja


31.10.2017

Projekt zrealizowany. Oddany do użytku.


25.07.2017

21.07 podpisaliśmy umowę na projekt i realizację zadania.