Nr projektu. 518
„Jasne i bezpieczne przejście” - wykonanie oświetlenia alejki - drogi pomiędzy ulicami Grudziądzką i Kętrzyńską [WBO. 2016]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 250 tys. zł

Uzasadnienie
1. Alejka łączy mieszkańców osiedla (ul. Grudziądzka, Krzywoustego, Czajkowskiego) z parafią Matki Bożej Miłosierdzia (około 6000 parafian).
2. To codzienna droga, jako przejście do miejsc użyteczności publicznej dla okolicznych mieszkańców (parafia, przychodnia, przystanki autobusowe, szkoły, sklepy).
3. To teren rekreacyjny i droga spacerowa: korzystają z niej osoby udające się do pobliskich ogródków działkowych, na rodzinne spacery z dziećmi oraz osoby spacerujące ze zwierzętami (również w porze wieczornej).
4. Droga jest wykorzystywana do realizacji cyklicznych parafialnych uroczystości: m.in. Droga Krzyżowa, w której biorą udział wszyscy parafianie.
W chwili obecnej niemożliwe jest w pełni wykorzystanie ww. terenu ze względu na to, iż: przejście przez alejkę jest bardzo utrudnione szczególnie po opadach deszczu/śniegu – wtedy na nieoświetlonej, grząskiej drodze istnieje wysokie prawdopodobieństwo wypadku - potencjalni jej użytkownicy są zmuszeni do korzystania z okrężnej, alternatywnej , znacznie wydłużonej drogi wzdłuż ulic Brucknera i Krzywoustego o znacznie natężonym ruchu.
Długookresowe cele projektu:
1. Wzrost bezpieczeństwa dzieci, młodzieży oraz osób starszych na co dzień korzystających z tej drogi.
2. Wzrost identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania i integracja około 3 tys. mieszkańców osiedla po obu stronach drogi.
3. Podniesienie standardu życia mieszkańców osiedla. Wzrost wykorzystania drogi jako ciągu komunikacyjnego łączącego 2 strony osiedla Grudziądzką\Krzywoustego z Kętrzyńską/Brucknera/Toruńską (przystanki MPK, sklepy, apteki, obiekty sportowe, szkoły, przychodnia zdrowia) .
4. Podniesienie funkcji rekreacyjnej drogi dla osób biegających , jeżdżących na rowerach, spacerujących (uprawiających Nordic Walking).
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
16.03.2017
Planowany harmonogram prac (przedstawiony przez ZDiUM):
1. Wysłanie zapytań ofertowych - do końca marca 2017r.
2. Otwarcie ofert nadesłanych do ZDiUM: druga połowa kwietnia 2017r.
3. Wykonanie projektu - do końca 2017r. (ok. 8 miesięcy na opracowanie i uzgodnienie. Ze względu na złożoność inwestycji etap opracowywania dokumentacji oraz uzyskiwania uzgodnień może potrwać dłużej.)
4. Pozwolenie na budowę - I kwartał 2018
5. Wykonanie oświetlenia - do końca maja 2018
Na etapie opracowywania dokumentacji projektowej oraz realizacji inwestycji mogą pojawić się inne aspekty, które mogą wpłynąć na zmianę zaplanowanego harmonogramu.
Lokalizacja
Osiedla: Karłowice-Różanka, Kleczków
Lokalizacja szczegółowa: numer geodezyjny działki (na podstawie www.geoportal.wroclaw.pl): Kowale, AR_25,7; AR_24,118, AR_25,8, 25,10/4; 25,3; 25,9; 24,134
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.