Nr projektu. 490
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Trawowej, Stanisławowskiej i Avicenny [WBO. 2016]
Kategoria: drogowe
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
Ruch samochodowy na skrzyżowaniu ulic Trawowej, Stanisławowskiej i Avicenny jest bardzo duży. Pierwszeństwo przejazdu jest na relacji wprost Stanisławowska - Avicenny, podczas gdy znaczna część samochodów osobowych oraz autobusy MPK przejeżdżają w relacji Stanisławowska-Trawowa, natomiast ciężarówki z bazy logistycznej jeżdżą w relacji Trawowa-Avicenny. Powoduje to duże korki i trudności podczas przejeżdżania przez to skrzyżowanie, także dla osób wyjeżdżających z fragmentu ul. Stanisławowskiej prowadzącego z i do szkoły podstawowej. Zainstalowanie sygnalizacji świetlnej powinno uporządkować ruch na tym skrzyżowaniu, a dobranie odpowiednich czasów dla cykli światła zielonego pomoże rozładować korki na najbardziej obciążonych relacjach. Skrzyżowanie to jest jedyną drogą dzieci do szkoły podstawowej nr 25. Bardzo duży ruch samochodowy oraz samochody zatrzymujące się na przejściu dla pieszych stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa dzieci idących do i ze szkoły. Obecnie skrzyżowanie to jest patrolowane w godzinach porannych przez Straż Miejską, więc problem z bezpieczeństwem dzieci jest znany. Sygnalizacja świetlna zapewniłaby bezpieczeństwo pieszych przez całą dobę.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 750 000 zł. Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że budowa sygnalizacji bez rozbudowy skrzyżowania (na co nie ma miejsca) poprawi przepustowość tylko na drogach podporządkowanych. Tym samym pogorszy się przepustowość drogi głównej. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Muchobór Wielki, Żerniki, Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.