Nr projektu. 47
Budowa brakujących naziemnych przejść dla pieszych na obszarze Śródmieścia. [WBO. 2016]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 300 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
Celem projektu jest wybudowanie brakujących przejść dla pieszych na kilku skrzyżowaniach/placach na obszarze wrocławskiego Śródmieścia. Część z nich została zlikwidowana w latach poprzednich podczas przebudów, powodując pogorszenie komunikacji dla pieszych. Koszty realizacji nie są bardzo duże - to kwestia przygotowania przejścia poprzez obniżenie krawężnika, dobudowanie chodnika lub sygnalizatora. Nie wpływają one także na ruch kołowy i komunikację zbiorową, dzięki odpowiedniemu skoordynowaniu sygnalizacji świetlnej. Opisując kolejno:
1/ pl. Powstańców Wielkopolskich - przejście po stronie południowej, na jezdni ul. Trzebnickiej
2/ Świętokrzyska/Sienkiewicza - przejście po stronie wschodniej; dodatkowo chodnik z przystanku tramwajowego z pl. Bema na przejście po stronie zachodniej.
Proszę także zobaczyć załączony plik graficzny.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z uwagami. W ramach założonego budżetu możliwa realizacja lokalizacji oznaczonej przez lidera numerem 4 - pl. Powstańców Wielkopolskich - przejście po stronie południowej, na jezdni ul. Trzebnickiej, łącznie z budową sygnalizacji świetlnej i 6 - Świętokrzyska/Sienkiewicza - przejście po stronie wschodniej oraz chodnik z przystanku tramwajowego z pl. Bema na przejście po stronie zachodniej. Całkowity koszt realizacji zadania w ww. zakresie to 300 000 zł. Ze względu na brak możliwości realizacji, bez kompleksowej przebudowy skrzyżowań, negatywnie zweryfikowano lokalizacje 1, 2, 3, 5, 7. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowania dokumentacji projektowej.
Lokalizacja
Osiedla: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.