Nr projektu. 462
Stacje roweru miejskiego NEXTBIKE w okolicach kampusu Akademii Medycznej / Szpitala Klinicznego [WBO. 2016]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 250 tys. zł
Uzasadnienie
Wrocławski Rower Miejski okazał się wielkim sukcesem w obrębie centrum. Wciąż jednak obszary poza obwodnicą śródmiejską są z niego wykluczone. Tymczasem w Bydgoszczy czy Warszawie rower miejski funkcjonuje również w obszarach oddalonych od centrum.
Dlatego proponujemy utworzenie stacji WRM na obszarze Szpitala Klinicznego - przy ul. Borowskiej, gdzie przenosi się Szpital Kliniczny i gdzie odbywa się istotna część zajęć Akademii Medycznej. Utworzenie stacji na tym obszarze umożliwi dojazd studentom na zajęcia, jak również pozwoli na dojazd do szpitala odwiedzającym chorych.
Proponujemy 3 lokalizacje które dokładnie zostaną ustalone po konsultacjach z władzami szpitala oraz studentami Akademii Medycznej.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale budowa jednej stacji w oddaleniu od innych może zaburzyć działanie systemu. Zalecana jest dodatkowa lokalizacja np. można połączyć projekt z wnioskiem nr 459 przy Ferio Gaj.
Koszt postawienie 1 stacji wraz z obsługą jej przez 2 lata wynosi 70 tys. zł. Żeby ostatecznie wycenić projekt potrzebna jest zgoda lidera na zaproponowane zmiany. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale budowa jednej stacji w oddaleniu od innych może zaburzyć działanie systemu. Zalecana jest dodatkowa lokalizacja np. można połączyć projekt z wnioskiem nr 459 przy Ferio Gaj.
Kwota potrzebna na postawienie 3 stacji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Huby, Gaj, Tarnogaj
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.