Nr projektu. 43

Poszerzenie chodnika wzdłuż ulicy Klasztornej [WBO. 2016]

Głosów: 178

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 30 000 zł

Status: Realizacja z listy rezerwowej

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 250 tys. zł
Projekt został zrealizowany w ramach WBO2016

Uzasadnienie

Celem projektu jest poszerzenie chodnika do szerokości zgodnie z obowiązującym prawem - to jest do 2 metrów wzdłuż ulicy Klasztornej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wierzyńskiego do ulicy Smardzowskiej.

Obecnie chodnik nie pozwala na przykład na minięcie się dwóch wózków inwalidzkich.

Niepoprawna szerokość chodnika powoduje, że kierowcy aut są zmuszani parkować na ulicy, całą szerokością pojazdu, blokując całkowicie jeden pas ruchu na długości prawie 150 metrów. Codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji w tej części osiedla oraz prób niszczenia terenów zielonych. Straż pożarna nie może przejechać tego odcinka drogi, ze względu na tarasujące drogę pojazdy.

W momencie kiedy chodnik miałby poprawną szerokość (2 metry) auta mogłyby parkować na chodniku (częściowo), co z kolei rozwiązałoby problem aut tarasujących cały pas ruchu na odcinku ponad 150 metrów.

Chodnik wzdłuż ulicy Klasztornej od skrzyżowania z ulicą Wierzyńskiego do ulicy Smardzowskiej ma nienormatywną szerokość. Nie spełnia on wymogów Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. W §44 w pkt. 2. czytamy: „szerokość chodnika przy jezdni lub przy pasie postojowym nie powinna być mniejsza niż 2,0 m, a w wypadku przebudowy albo remontu drogi dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,25 m, jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.”

Obecnie na w/w odcinku drogi NIE odbywają się żadne prace remontowe dróg.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:


Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale kwota potrzebna na realizację projektu to 30.000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowania dokumentacji projektowej.

Lokalizacja

Osiedla: Ołtaszyn, Wojszyce, Jagodno

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

178

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 177
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 98
Mężczyźni 80

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.