Nr projektu. 394
Uporządkowanie parkowania na Sępolnie – etap I [WBO. 2016]
Kategoria: drogowe
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
Założeniem projektu jest stworzenie nowych miejsc parkingowych zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków oraz poprawa bezpieczeństwa pieszych. Pierwszy etap obejmuje ulicę Andrzeja Potebni. Założenia projektu zostały opracowane w oparciu o raport z konsultacji społecznych, przeprowadzonych w 2015 r. przez Urząd Miasta Wrocławia.
Projekt w pierwszym etapie zakłada:
- wybudowanie miejsc parkingowych na całej długości ul. Potebni. Zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków, parkingi umożliwiające parkowanie prostopadłe, powstaną kosztem chodników oraz niewielkiej części przydomowych ogródków, będących w całości własnością Gminy Wrocław (część ogródków jest dzierżawionych - konieczność zmiany umów przez spółkę Wrocławskie Mieszkania). Parkingi wykonane zostaną z kostki ażurowej, pozwalającej na obsianie miejsc parkingowych trawą – dla zachowania zielonego charakteru osiedla.
- wydzielenie miejsc zbiórki odpadów (lokalizacja wskazana przez konserwatora zabytków)
- wprowadzenie na całej długości ul. Potebni strefy zamieszkania (ograniczenie prędkości do 20 km/h, parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach, pierwszeństwo ruchu pieszych)
- odgrodzenie parkingu od ogródków jednolitym żywopłotem.
Dzięki wyznaczeniu prostopadłych miejsc parkowania uzyskamy około 160 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Pozwoli to w całości zaspokoić potrzeby parkingowe ul. Potebni – obecnie na chodnikach oraz w ogródkach parkuje tu około 120 pojazdów.
Ogródki przydomowe przed budynkami przy ul. Potebni mają szerokość około 15 metrów. Wybudowanie miejsc parkingowych oznacza skrócenie ich jedynie o ok. 3,5 metra - do około 11-12 metrów (długość miejsca parkingowego to 5 m, z czego 1,5 m to obecne chodniki).
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale tylko przy uwzględnieniu wariantów, które zostały wypracowane wspólnie z mieszkańcami podczas przeprowadzonych konsultacji społecznych dla tego terenu (ruch jednokierunkowy, strefa ruchu i obustronne miejsca parkingowe na obecnych chodnikach albo w przedogródkach). Projekt musi być realizowany zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi i będzie obejmował ulicę całościowo. W ramach danej ulicy wszystkie umowy dzierżawy ogródków będą musiałyby być wypowiedziane, część będzie przeznaczona na pas postojowy, a pozostała na ogólnodostępną zieleń.
Kwota potrzebna na realizację została oszacowana na 750 000 zł. Projekty o podobnym zakresie: 361, 394 i 479. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.