Nr projektu. 385
Budowa sportowej strefy integracji mieszkańców Wielkiej Wyspy [WBO. 2016]
Kategoria: edukacja
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
Miasteczko rowerowe pozwala na naukę znajomości przepisów ruchu drogowego od najmłodszych lat. W praktyczny, bezpieczny i skuteczny sposób pozwala stawiać pierwsze kroki w ruchu ulicznym. Adresowane jest dla każdego, kto chce bezpiecznie poruszać się na rowerze. Będą tu prowadzone lekcje wychowania komunikacyjnego, szkolenia, egzaminy na kartę rowerową oraz konkursy z wiedzy o ruchu drogowym. Miasteczko będzie pokryte bezpieczną nawierzchnią, wyposażone zostanie w rożne typy skrzyżowań, drogi jednokierunkowe, przejścia dla pieszych, drogi rowerowe, znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Infrastruktura nie tylko zwiększy znajomość przepisów wśród rowerzystów, ale też wykreuje kulturę jazdy i postawy proekologiczne (zmniejszy ilość wypadków z udziałem rowerzystów, odciąży zakorkowane ulice, zmniejszy emisję spalin itd.). Posłuży też jako tor do jazdy na hulajnogach, rolkach, deskorolkach, wózkach inwalidzkich, trzykołowych rowerach rehabilitacyjnych, samochodach-zabawkach itd.
Będzie to przestrzeń wspólnej zabawy, rekreacji, aktywności fizycznej i integracji dla wszystkich mieszkańców rejonu nr 3 i rejonów nieposiadających tego typu zaplecza, okolicznych szkół i przedszkoli, Ośrodka, jego absolwentów i rodzin (osoby te z racji swej niepełnosprawności utrzymują długoletnie kontakty ze szkołą, czując się na jej terenie bezpiecznie). Miejsce będzie w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych.
Miasteczko posłuży do organizacji Turniejów Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym (które dziś skupiają młodzież z całego województwa), organizowanych wspólnie z Komendą Policji, PZMot, WORD.
SOS-W nr 10 to 4 szkoły, internat, od IX 16 – też przedszkole.
Infrastruktura pozostanie terenem otwartym, na co dyrektor wyraził zgodę.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w kwocie 750 000 zł.
Ponadto informujemy, że zasadne jest wskazanie zmiany tytułu i zakresu rzeczowego zadania - zamiast miasteczka rowerowego budowa np. „Sportowej strefy integracji mieszkańców Wielkiej Wyspy”. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie budowa boiska do piłki nożnej ze sztucznej trawy, boiska do koszykówki z polem gry do siatkówki, oświetleniem, placem zabaw. W ramach WBO 2016 nie realizujemy skoczni w dal przy szkołach. Kwota potrzebna na inwestycję została oszacowana na 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów
Lokalizacja szczegółowa: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10, ul. Parkowa 27, 51-516 Wrocław
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.