Nr projektu. 328
Wybudowanie ściany pod Wroclove Graffiti [WBO. 2016]
Kategoria: inne
Budżet zweryfikowany: 200 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 250 tys. zł
Uzasadnienie
We Wrocławiu wciąż brakuje ścian pod legalne graffiti - przez co dzieciaki i młodzież nie uczą się gdzie wolno a gdzie nie wolno malować. Chcemy to zmienić! Planujemy wbudować betonowe wolnostojące mury (idealny rozmiar 50m długości, 3m wysokości, może być podzielony na dwie ściany), które będą służyły jako płótno ulicznym artystom.
Chcemy wzorem największych miast (jak chociażby Barcelona czy Berlin), mieć ściany pokryte Graffiti w centrum miasta - bez szkód dla mieszkańców. Takie miejsca na pewno staną się obowiązkowymi miejscami do odwiedzenia dla turystów i przyjezdnych artystów.
Cel lokalny: Edukacja dzieci i młodzieży, w zakresie miejsc, w jakich wolno malować graffiti i murale.
Cel globalny: Chcemy, aby w 2016 Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury stał się także mekką artystów sztuki ulicznej z całej Europy.
Beneficjentem projektu będą lokalni artyści, ale również wszystkie osoby postronne, które będą mogły obcować ze sztuką uliczną - czyli okoliczni mieszkańcy.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie ulokowania ścian do graffiti. Do ustalenia z liderem kwestia lokalizacji projektu. Kwota potrzebna na jego realizację to 200 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie ulokowania ścian do graffiti. Kwota potrzebna na jego realizację to 200 000 zł. Ostateczny zakres projektu oraz dokładna lokalizacja zostaną ustalone z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Lokalizacja
Osiedla: Huby, Gaj, Tarnogaj
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.