Nr projektu. 325
Park Tarnogajski ul. Bogedaina - etap 2 - wyposażenie [WBO. 2016]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie
W zeszłym roku udało nam się doprowadzić do uprzątnięcia terenu po byłym niemieckim Cmentarzu św. Bernardyna przy ulicy Bogedaina. W tym miejscu powstał Park Tarnogajski. Jest to pierwszy park na terenie całego osiedla, które w ostatnich latach intensywnie się rozrasta (inw. Lokum, Innova, Moderno, Oaza, Jesionowa, Zaułek Piękna, Punkt Piękna, Belleville). Duży wzrost liczby mieszkańców osiedla nie idzie w parze ze zwiększeniem nakładów finansowych miasta na przestrzeń publiczną Tarnogaju.
Jak każdy park miejski, Park Tarnogajski ma to być publiczna zorganizowana miejska przestrzeń zielona pełniąca funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne, a niekiedy także sportowe lub inne.
Z pierwszej puli środków udało nam się park oczyścić ze śmieci, zadbać o drzewa i odtworzyć ścieżki. W tym roku chcielibyśmy go oświetlić (wzdłuż głównych ścieżek) oraz wyposażyć w małą architekturę (kosze na śmieci, ławki) a także odgrodzić płotem od linii klejowej.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z wyłączeniem budowy płotu. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie określonym w formularzu poprawkowym, ale kwota potrzebna na realizację zadania jest szacowana na 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Huby, Gaj, Tarnogaj
Lokalizacja szczegółowa: Tarnogaj, AR_6, 1/5
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.