Nr projektu. 321
Boisko do gry w siatkówkę [WBO. 2016]
Kategoria: edukacja
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 250 tys. zł

Uzasadnienie
Mieszkańcy Psiego Pola, Zakrzowa, Zgorzeliska i Kłokoczyc zwracają się z wnioskiem o utworzenie na miejscu obecnego boiska przy Szkole Podstawowej numer 98 ogólnodostępnego terenu rekreacyjno-sportowego. Mieszkańcy nie maja bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej odpowiedniej do potrzeb. W okolicy brakuje ogólnodostępnych obiektów sportowych. Dynamicznemu rozwojowi osiedla Psie Pole, w tym rozwojowi demograficznemu, nie towarzyszy żadna inwestycja mogąca przyczynić się do tego, by osiedle to pełniło inna ważną funkcję poza mieszkalną. Młodzież ponadto będzie mogła rozwijać swoje talenty sportowe. Prośba wynika z potrzeby aktywizacji zwłaszcza młodzieży w celu polepszenia kondycji fizycznej. Budowa boiska pozwoli na uzyskanie następujących efektów użytkowych:
1. Rozszerzenie oferty dydaktyczno-sportowej poprzez organizowanie sportowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.
2. Stworzenie podstaw i szans rozwoju dla aktywnego i zorganizowanego wypoczynku.
3. Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu poprzez organizowanie imprez sportowych.
4. Stworzenie możliwości korzystania z bazy sportowej przez kluby sportowe i mieszkańców.
5. Przeciwdziałanie - poprzez propagowanie sportu - agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży.
Aktualnie na terenie boiska istnieje zniszczona nawierzchnia, która nie nadaje się do uprawiania żadnego rodzaju aktywności fizycznej, nie jest użytkowana ze swoim pierwotnym przeznaczeniem.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w kwocie 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Pawłowice, Psie Pole-Zawidawie
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.