Nr projektu. 275
Frisbee Golf [WBO. 2016]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 85 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł
- Projekt ogólnomiejski
- Próg budżetowy: 1-1000000 zł
Uzasadnienie
Wyznaczenie 3 tras do Frisbee-Golf. Jedna trasa zostaje wyznaczona w jednym parku. Tak więc projekt obejmuje 3 parki: Grabiszyński, Południowy oraz Biskupiński. Każda trasa składa się z tzw. 10 dołków (Koszy ), do których zawodnik, uczestnik musi trafić dyskiem frisbee z wyznaczonej strefy rzutowej. W obu parkach, gdzie zostanie wyznaczona trasa składająca się ze stref rzutu i koszy, posiadać będzie również po 3 tablice informacyjne: krótka informacja o zasadach gry oraz sposobie prawidłowego użytkowania koszy.
Strefa wykonania rzutu zostanie wykonana w prosty sposób: metalowy słup o wysokości max 1 metr z cyfra (np. strefa nr 1 to na słupku nr 1). Kosz -czyli tzw "target" miejsce, w które należy trafić dyskiem to konstrukcja metalowa slup 1,4 metra nad ziemia i 0,4 metra pod ziemia. Kosz posiada łańcuchy wiszące z górnej jego części.
Na górze kosza widnieć będzie numer poszczególnego kosza: od 1 do 10. Numer ten można wykona, jako pomalowaną cyfrę na metalowym okręgu, coś typu znak drogowy, ale oczywiście mniejszych rozmiarów.
Z tyłu takiego okręgu zostaje miejsce nie wykorzystane, dlatego by uniknąć dewastacji proponuję, aby tył wykorzystać jako niewielką przestrzeń reklamową, czy przedstawić zabytki Wrocławia.
Trasa więc będzie składać się z takich elementów jak: 3 tablice informacyjne o zasadach gry
10 słupków (1 metr), której wyznaczają miejsce rzucania, 10 koszy (1,4 metra nad ziemia, 0,4 metra pod ziemią) tam gdzie zawodnik powinien umieścić dysk. Frisbee Golf jest dyscypliną, która jeszcze nie zadomowiła się na stałe w naszym kraju, ale prężnie się rozwija. Zasady tej gry są bardzo proste. Zawodnik rzuca ze strefy do kosza. Wygrywa ten kto trafi ( dotrze ) do ostatniego kosza jak najmniejszą ilością rzutów.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale tylko dla lokalizacji w Parku Grabiszyńskim i Parku Biskupińskim. Montaż instalacji w Parku Południowym nie uzyskał akceptacji Miejskiego Konserwatora Zabytków. Kwota potrzebna na realizację projektu została oszacowana na 85 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ogólnomiejski
Lokalizacja szczegółowa: Trasy znajdą się w środku parku: między drzewami, przy wzniesieniach, górkach, ukryte, ale tak by nikomu one nie przeszkadzały (nie spotkałem się jeszcze w sumie, aby tak było ). Odległość jest do ustalania od 50 do 100 metrów. Chciałbym wyznaczyć trasę podczas jej wykonania lub mogę objaśnić dokładne miejsca lecz są one w zakresie, które podałem wcześniej.
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.