Nr projektu. 22
Wygodna przesiadka na autobus przystanek KWISKA [WBO. 2016]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
Projekt przewiduje wytyczenie dodatkowego przejścia dla pieszych pomiędzy przystankiem tramwajowym a autobusowym KWISKA w stronę od centrum.
Potrzeba dodatkowego przejścia w tym miejscu jest oczywista. Każdego dnia spore potoki pasażerskie próbują wysiadają z tramwaju, by przesiąść się na autobusy nr 101, 119, 122, 128, 129 itd. Długość peronu tramwajowego (przystanek podwójny) powoduje jednak, że pasażerowie komunikacji zbiorowej, zwłaszcza znajdujący się z przodu pojazdu, muszą nadłożyć drogi, idąc wzdłuż peronu aż do jedynego przejścia dla pieszych na jego drugim końcu.
Projekt przewiduje więc usunięcie fragmentu barierki i wytyczenie przejścia dla pieszych po drugiej stronie peronu tramwajowego, tak by tłum rozchodził się równomiernie - do najbliższego przejścia. Sygnalizację świetlną można współgrać z przejściem po drugiej stronie peronu, wobec czego nie powinna mieć ona wpływu na przepustowość samochód, zaś znacząco wpłynie na komfort przesiadki w jednym z ważniejszych węzłów przesiadkowych na zachodzie miasta.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Na danym przystanku znajduje się peron tramwajowy podwójny, długość peronu uniemożliwia zajęcia jego odcinka pod przejście dla pieszych. Konieczne jest wydłużenie peronu, co wiąże się z przestawieniem istniejącej infrastruktury (szafa energetyczna, słup trakcyjny). Dodatkowym warunkiem jest konieczność wybudowania dodatkowej sygnalizacji świetlnej z przystanku tramwajowego na autobusowy. Kwota potrzebna na realizację całego projektu to 750.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowania dokumentacji projektowej.
Lokalizacja
Osiedla: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.