Nr projektu. 182
Zintegrowany system informacji pasażerskiej w obrębie pl. Grunwaldzkiego [WBO. 2016]
Kategoria: komunikacja zbiorowa
Budżet zweryfikowany: 200 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł
- Projekt ogólnomiejski
- Próg budżetowy: 1-1000000 zł
Uzasadnienie
Umieszczenie na Rondzie Reagana kilku dodatkowych wyświetlaczy, w tym wyświetlaczy interaktywnych, które pozwoliły zwiększyły ilość informacji, przede wszystkim miały by one informować co dzieje się na przystankach w okolicy ronda, np. jak wygląda sytuacja na przystanku tramwaju nr 1, na najbliższych przystankach autobusowych.
Wyświetlacze powinny znajdować się również w tunelu podziemnym, dwa duże wyświetlacze (ok. 10 linijek tekstu) na wejściach do tunelu, wyświetlały by one informację zbiorcza jak wygląda sytuacja na rondzie.
Jednocześnie na przystankach w okolicy Norwida, gdzie zatrzymują się autobusy dalekobieżne, powinny być wyświetlacze, na których można by wyświetlać komunikaty o ewentualnych utrudnieniach w kursowaniu (wysyłane np. z centrali nowego dworca autobusowego).
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie doposażenia w dwie tablice peronów na ul. Skłodowskiej - Curie. Koszt 1 tablicy jednostronnej zamknie się w kwocie 70 000 -100 000 zł. Przewidywany koszt dla 2 tablic DIP to kwota rzędu 200 000 zł. Proponujemy rozważyć możliwość połączenia z innymi projektami tablic przystankowych (projekty 23, 58, 75, 182, 213, 277, 318, 534), co umożliwi obniżenie ceny pojedynczej tablicy.
Negatywną opinię otrzymały:
a) przystanki na węźle przesiadkowym Rondo Reagana - wyposażone są w tablice DIP, po 2 sztuki na jednym peronie przystankowym, w związku z tym brak jest uzasadnienia dla lokalizacji dodatkowych wyświetlaczy,
b) przystanek na ul. Norwida - jest to przystanek dla linii pozamiejskich, komunikacja miejska wykorzystuje go jako przystanek awaryjny. Brak uzasadnienia dla lokalizacji wyświetlaczy. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ogólnomiejski
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.