Nr projektu 95
Restauracja zabytkowego składu tramwajowego typu Konstal N [WBO 2015]

Kategoria: inne
Budżet zweryfikowany: 500 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł
Uzasadnienie
Celem projektu jest zgodna z wymogami historycznymi restauracja dwóch wpisanych do rejestru zabytków pojazdów komunikacji miejskiej: silnikowego wagonu tramwajowego Konstal N #1332 z 1949 r. i wagonu doczepnego Konstal ND #3560 z 1953 r. Mogą one utworzyć unikalny skład tramwajowy, bowiem wspomniany wagon doczepny jest jedynym zachowanym pojazdem tego typu we Wrocławiu. Oba wagony zostały wybudowane w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowych Konstal i do przełomu lat 80. i 90. regularnie woziły wrocławian. Potem wyjeżdżały na ulice tylko okazjonalnie, obecnie są niesprawne, przy czym awarie nie są poważne. W ramach projektu proponuje się ich remont i nadanie wyglądu z końcowego okresu eksploatacji liniowej po modernizacjach z przełomu lat 60. i 70. (hamulce szynowe, fartuchy burt, dwuskrzydłowe drzwi elektryczne, gumowa okładzina podłogi, oprawy świateł hamowania i kierunkowskazów).
Po odrestaurowaniu będą przypominać wrocławianom historię komunikacji z lat 70. XX w. Mogą służyć jako pojazdy wycieczkowe mieszkańcom Wrocławia i turystom, a także uczestniczyć w wydarzeniach promujących komunikację zbiorową i inscenizacjach historycznych.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 500.000 PLN Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla Wrocław
Lokalizacja szczegółowa: Tramwaj Konstal N #1332: dawna zajezdnia tramwajowa nr VI, ul. Wróblewskiego 36 Tramwaj Konstal ND #3560: dawna zajezdnia tramwajowa nr V, ul. Legnicka 65
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Liczba głosów wg osiedli
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.