Nr projektu 80

Dodatkowe przejście dla pieszych na krzyżówce Nowy Dwór [WBO 2015]

Głosów: 1 511

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 300 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł

Uzasadnienie

Opis: Projekt polega na wybudowaniu przejścia dla pieszych po zachodniej stronie skrzyżowania ulic Strzegomskiej, Gubińskiej i Estońskiej.

Uzasadnienie: ul. Strzegomska stanowi poważną barierę dla pieszych poruszających się pomiędzy potężnymi osiedlami Nowy Dwór i Muchobór Mały. Obecnie mają oni do dyspozycji dwa przejścia dla pieszych przez ul. Strzegomską, oddalone od siebie o ok. 700m. Znaczne potoki pieszych poruszają się na trasie Lidl przy ul. Gubińskiej - Hale Strzegomskie. Obecnie pokonanie samego skrzyżowania (50 metrów) zajmuje nierzadko 5-7 minut. Trzeba przekroczyć 6 sygnalizacji świetlnych, które dodatkowo nie tworzą "zielonej fali" dla pieszych. Z wymienionych powodów codziennością jest przekraczanie ulicy na czerwonym świetle, lub nielegalne przechodzenie po zachodniej stronie skrzyżowania (pieszych nie powstrzymują barierki i pędzące auta). Wybudowanie w tym miejscu przejścia dla pieszych znacznie skróciłoby zarówno czas jak i odległość do pokonania dla pieszego, chcącego przekroczyć ul. Strzegomską. Poprawiło by również bezpieczeństwo, zmniejszając pokusę do przekraczania skrzyżowania w sposób niebezpieczny. Przeprowadzona przeze mnie obserwacja w terenie wykazała, że cykle świetlne są wystarczające do funkcjonowania tutaj przejścia dla pieszych. Jest też miejsce na pasy dla pieszych. Prace polegałyby na pomalowaniu pasów, demontażu kilku barierek i montażu świateł dla pieszych.

Beneficjent: Prawie 40 tysięcy mieszkańców osiedla Nowy Dwór i Muchobór Mały, a także przemieszczający się tędy pasażerowie węzła komunikacyjnego Nowy Dwór.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Koszty jego realizacji oszacowano na 300.000 PLN.

Lokalizacja

Osiedla Muchobór Mały , Nowy Dwór ,

Lokalizacja szczegółowa: AR_8, 6/5, AR_8, 6/13

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.