Nr projektu 781
Skwerek Oporowski - reprezentacyjna przestrzeń publiczna (narożnik Al. Piastów/Solskiego) [WBO 2015]

Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 50 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 150 tys. zł
Uzasadnienie
Skrzyżowanie ulic al. Piastów, Solskiego, Karmelowa i Wiejska to centrum osiedla Oporów. Od kilku lat poddawane jest intensywnej zabudowie łączącej funkcje mieszkalne z usługowymi i handlowymi, wzmacniając centrotwórczy charakter miejsca.
Niestety do tej pory nie wiązało się to z żadnym działaniem miasta w celu uzupełnienia elementem publicznym (społecznym) coraz bardziej dominującej w tym miejscu funkcji prywatnej. Niniejszy projekt ma za zadanie zbalansować oba elementy, poprawiając jakość przestrzeni i tworząc przyjazne miejsce do przebywania, a nie wyłącznie do przejścia obok. W tym celu proponuje się zagospodarowanie fragmentu gruntu w narożniku ulic Solskiego i al. Piastów, wprowadzenia tam uporządkowanej zieleni oraz niewielkiego elementu tzw. drobnej architektury. Element ten powinien być wybrany przez samych mieszkańców osiedla, gdyż będzie stanowić jego znak rozpoznawczy. Chęć organizacji konsultacji społecznych dotyczących wyboru tego elementu deklaruje osiedlowy samorząd, którego siedziba mieści się przy tym samym skrzyżowaniu.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
"Projekt został zweryfikowany pozytywnie z uwagami. Informujemy, że z zakresu projektu należy wykluczyć:
1) postawienie pomnika. Kwestia decydowania o pomnikach należy do wyłączniej kompetencji Rady MIejskiej Wrocławia.
2) takie elementy małej architektury, jak ozdobne pompy wodne, hydranty, ze względu na konieczny do wykonania zakres robót wodno-kanalizacyjnych co znacznie podniesie koszty projektu.
Kwota potrzebna na realizację projektu to 50.000 PLN Konieczna jest zgoda lidra na zmianę zakresu projektu. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej."
Lokalizacja
Osiedla Oporów
Lokalizacja szczegółowa: Skrzyżowanie ul. Solskiego i Alei Piastów (narożnik)
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Liczba głosów wg osiedli
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.