Nr projektu 747
Bujaj się muzycznie! [WBO 2015]

Kategoria: inne
Budżet zweryfikowany: 500 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł
Uzasadnienie
Proponujemy wprowadzenie interaktywnych huśtawek, w wybranym ciągu pieszym o szerokości na to pozwalającej, które podczas użytkowania wyzwalają dźwięki, dzięki czemu podczas huśtania się kilku osób naraz powstaje swoisty utwór muzyczny.
Wprowadzenie instalacji z muzycznymi huśtawkami pozytywnie wpłynie na odbiór przestrzeni, w której użytkownicy będą chętniej przebywać, zwiększy atrakcyjność miejsca, posłuży budowie wspólnot międzypokoleniowych oraz pogłębieniu więzi lokalnych.
Dodatkowo huśtawki pozytywnie oddziałują na zdrowie człowieka w każdym wieku: mają wpływ na stymulację zmysłu równowagi (w tym błędnika), dzięki czemu poprawiona jest równowaga u osób starszych, a u dzieci kształtowany jest zmysł równowagi.
Energię uzyskaną dodatkowo podczas huśtania można wykorzystać do oświetlenia urządzeń. Projekt “Bujaj się!” z pewnością będzie stanowić element wpływający na ożywienie miasta (atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i turystów), sposób na odpoczynek oraz promocję aktywnego trybu życia. Dodatkowo promowane zostaną alternatywne źródła energii jak i ekologiczny styl życia.
Multimedialne, muzyczne huśtawki będą doskonałym uzupełnieniem do multimedialnej, grającej pergoli. Dodatkowo takie miejsca idealnie wpisują się w hasło przewodnie Wrocławia, które stanowi miejsce spotkań.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie budowy ławek bujanych. Kwota potrzebna na realizację projektu to 500.000 PLN. Ostateczny zakres projektu oraz lokalizacja ławek zostaną ustalone z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla Stare Miasto
Lokalizacja szczegółowa: Park Juliusza Słowackiego koło Galerii Dominikańskiej lub Park Szczytnicki lub Deptak przy placu Grunwaldzkim (między akademikami: Dwudziestolatką a Kredką i Ołówkiem.
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Liczba głosów wg osiedli
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.