Nr projektu 740
Zabujaj się w mieście! [WBO 2015]

Kategoria: inne
Budżet zweryfikowany: 500 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł
Uzasadnienie
Projekt przewiduje umieszczenie huśtawek wraz z zielenią w ogólnodostępnych miejscach publicznych. Mała architektura skierowana będzie zarówno do dorosłych osób jak i dzieci, w celu budowania wspólnot międzypokolenieniowych oraz pogłębienia więzi lokalnych. Wprowadzenie modułów zieleni wraz z huśtawkami pozytywnie wpłynie na odbiór przestrzeni, w której użytkownicy będą chętniej przebywać. Dodatkowo huśtawki oddziałują na zdrowie człowieka w każdym wieku: mają wpływ na stymulację zmysłu równowagi (w tym błędnika), dzięki czemu poprawiona jest równowaga u osób starszych, a u dzieci kształtowany jest zmysł równowagi. Ponadto uzyskaną energię podczas huśtania można wykorzystać do oświetlenia urządzeń.) Zastosowanie zieleni tradycyjnej jak i roślinnego dachu czy też wertykalnego ogrodu dodatkowo uatrakcyjni miejsce, równocześnie zwiększając powierzchnię biologicznie czynną. Projekt “Zabujaj się w mieście” z pewnością będzie stanowić element wpływający na ożywienie miasta (atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i turystów), sposób na odpoczynek oraz promocja aktywnego trybu życia. Dodatkowo promowane zostaną alternatywne źródła energii jak i ekologiczny styl życia.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie budowy ławek bujanych. Kwota potrzebna na realizację projektu to 500.000 PLN. Ostateczny zakres projektu oraz lokalizacja ławek zostaną ustalone z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla Stare Miasto
Lokalizacja szczegółowa: Przestrzenie ogólnodostępne, w których warto podkreślić czynnik ludzki. Proponowane lokalizacje: Plac Bema, Nowy Targ Wyspa Słodowa,
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Liczba głosów wg osiedli
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.