Nr projektu 730

Rewitalizacja Placu Piłsudskiego - Perły północnego Wrocławia! [WBO 2015]

Głosów: 586

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 500 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł

Uzasadnienie

Plac Piłsudskiego to historyczny rynek Karłowic, a jednocześnie perełka architektoniczna północnego Wrocławia. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w północnej części naszego Miasta. Niestety, od lat zaniedbywany, utracił dawny blask. Musimy przywrócić mu ten blask, aby mógł cieszyć także nasze oczy! Wyremontowany Plac Piłsudskiego i skwer na jego terenie mogą stanowić wspaniałe miejsce rekreacji dla wrocławian. Właśnie dlatego powinniśmy zagłosować na ten projekt i przywrócić mieszkańcom północnego Wrocławia drugie po centralnym Rynku miejsce spotkań i odpoczynku.
Celem projektu jest zdobycie finansowania na pierwszy etap rewitalizacji Placu Piłsudskiego we Wrocławiu.
Istnieje zwycięska koncepcja projektowa dotycząca Placu Piłsudskiego, wyłoniona w drodze konkursu „Akupunktura Miasta” 2013, ostatecznie zaakceptowania przez komisję konkursową pod koniec 2014 r.: Konkurs ideowy na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zagospodarowania Placu Piłsudskiego we Wrocławiu.
2
Projekt nr 730 zakłada rewitalizację Placu Piłsudskiego w oparciu o główne założenia projektu wyłonionego w ramach konkursu „Akupunktura Miasta” po poprawkach, które zostaną naniesione po konsultacjach przeprowadzonych przez Miasto Wrocław w drugiej połowie 2015 r. Kształt rewitalizacji Placu Piłsudskiego będzie zatem oparty o projekt architektoniczno-urbanistyczny przygotowany przez Miasto Wrocław i na jego koszt. Bezpośrednim celem projektu nr 730 jest zdobycie środków finansowych na pierwszy etap pracy rewitalizacyjnych, w zgodzie z projektem przygotowanym przez Miasto Wrocław po konsultacjach społecznych. Projekt wpisuje się w ideę „Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016”. Założenie urbanistyczne częściowo objęte jest pełną ochroną konserwatorską (nr rej. zabyt. A/1057), a część figuruje w Gminnej Ewidencji Zabytków Wrocławia. Ponadto obszar Placu figuruje w granicach historycznego układu urbanistycznego Karłowice, który również znajduje się w gminnej ewidencji zabytków i nawiązuje do koncepcji miasta–ogrodu Ebenezera Howarda z 1898 r. Długookresowe cele projektu to:
1. Integracja mieszkańców i rekreacja w miejscu zamieszkania dla około 3 tys. mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie.
2. Wzrost identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania.
3. Podniesienie standardu życia.
4. Przywrócenie miejscu wysokiej rangi w skali Karłowic i w skali Miasta.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 500 000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej. Projekt połączony z projektem nr 673.

Lokalizacja

Osiedla Karłowice-Różanka

Lokalizacja szczegółowa: Plac Marszałka Piłsudskiego, obręb Karłowice, AR_12, 11, numer arkusza mapy 12, działka numer 11

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.