Nr projektu 718

Gym pod wierzbami [WBO 2015]

Głosów: 382

Kategoria: edukacja

Budżet zweryfikowany: 80 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Uzasadnienie

Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3 we Wrocławiu dysponuje jeszcze dużym zasobem terenu do zagospodarowania a jego centralne, wewnątrzosiedlowe położenie, powoduje że tworzona infrastruktura ma szansę być odpowiednio wykorzystana. Sposobem na zagospodarowanie obrzeży obiektu który jednocześnie w znaczącym stopniu podniesie jego funkcjonalność, jest budowa urządzeń w typie znanych kiedyś ścieżek zdrowia. Chodzi o urządzenia proste, o stałej konstrukcji. Na przykład 4-6 drążków gimnastycznych o różnych średnicach drążka i różnych wysokościach. Poręcze równoległe, para poręczy równoległych ułożonych pod kątem do podłoża, belka do ćwiczeń równowagi i podporów. Dwa stanowiska do ćwiczeń w podporze na przedramionach (w zwisie tułowia). I np. dwa stanowiska do wyciskania ze standardowym gryfem na mocnej ramie, tak by każdy mógł przynieść swoje talerze i ćwiczyć. Dwanaście takich stanowisk pozwoliłoby prowadzić lekcje gimnastyki w zastępach a popołudniami służyć podnoszeniu sprawności i nabieraniu tężyzny przez osiedlową młodzież i ludzi w wieku dojrzałym. W obrębie Psiego Pola nie ma takiej infrastruktury a mieszka tu kilkadziesiąt tysięcy Wrocławian, w tym sporo młodzieży w wieku rozwojowym. Koszt takich prostych urządzeń obliczam na połowę tych obecnie modnych, fitnesowych, dlatego w tym samym koszcie można ich postawić dwa razy tyle.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 80.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Psie Pole-Zawidawie

Lokalizacja szczegółowa: Psie Pole, AR_24, 8/17 , teren Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 we Wrocławiu, Inflancka 13.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.