Nr projektu 683

Uporządkowanie przestrzeni publicznej przy ulicy Sztabowej i ulicy Pocztowej. [WBO 2015]

Głosów: 227

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 150 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Uzasadnienie

Zabytkową pierzeję ulicy Sztabowej (nr 85,87,89) tworzą trzy kamienice z 1918 roku. Jest to pozostałość po kompleksie dwunastu budynków zaprojektowanych przez słynnego architekta Hans’a Poelzig’a, głównego działacza Werkbundu, twórcy pergoli i Pawilonu Czterech Kopuł przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Obecnie otoczenie jest regularnie rozjeżdżane przez przyjezdnych kierowców, klientów firmy energetycznej oraz pobliskich banków. Dodatkowym problemem jest nieprzestrzeganie przez kierowców zasad ruchu strefy tempo – 30. Ponadto dobór odpowiednich elementów infrastruktury oraz małej architektury podkreśliłby niezaprzeczalną wartość architektoniczną i kulturową tej części Wrocławia, powstrzymałby narastającą degradację okolicy i poprawiłby bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców a także podniósłby walory turystyczne tego miejsca (włączenie w szlak Wuwy). Każdego dnia powszedniego kilkadziesiąt samochodów parkuje na chodnikach mimo miejsc postojowych wydzielonych na jezdni i obecności parkingu, rozjeżdża trawniki, blokuje przejście mieszkańcom, osobom niepełnosprawnym, zwykłym przechodniom. Wprowadzone zmiany nie spowodują zmniejszenia miejsc postojowych dla mieszkańców, czego dowodem jest brak występowania zjawiska w godzinach wieczornych i rannych. Celem projektu jest oddanie ulicy Sztabowej i ulicy Pocztowej pieszym, przywrócenie prestiżu okolicy, podniesienie bezpieczeństwa drogowego oraz odzyskanie walorów turystycznych dzielnicy.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 150.000 PLN Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Powstańców Śląskich

Lokalizacja szczegółowa: Ulica Sztabowa (działki 1, 106). Ulica Pocztowa(działki 111, 8/2, 8/3)

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

227

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 75
Papier 152

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 155
Mężczyźni 72

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.