Nr projektu 623

Budowa przejścia dla pieszych na ulicy Przyjaźni (przy wyjeździe z osiedla „Belveder”) [WBO 2015]

Głosów: 287

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 150 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Uzasadnienie

Cel przedsięwzięcia :
Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz ogólnego bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu.
Uzasadnienie:
Obecna organizacja ruchu w tym miejscu stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych . Mieszkańcy osiedla „Belweder”, którzy są w większości wsiadającymi i wysiadającymi na przystanku (mijance) linii 17 aby skorzystać z tego przystanku muszą pokonać „pętlę”(najpierw dojść do świateł przy skrzyżowaniu z ulicą Karkonoską a następnie wrócić w stronę przystanku). Zjawiskiem nagminnym jest więc „skracanie” sobie drogi. Dowodem na to są wydeptane ścieżki oraz wizja lokalna, którą można przeprowadzić w każdej chwili. Dodatkowo zagrożenie wzrasta gdyż kierowcy jadący ulicą Przyjaźni nie zwalniają w tym miejscu (do skrzyżowania jest jeszcze ponad 200 m) a wręcz przeciwnie przyspieszają czasami aby zdążyć przed zmianą świateł (sekwencja świateł zielonych na tym skrzyżowaniu jest bardzo krótka).
Zakres prac:
Ułożenie krótkich odcinków chodnika po obu stronach ulicy Przyjaźni (30 m2), pomalowanie pasów dla pieszych (skośnie w stosunku do osi jezdni), ustawienie znaków drogowych ”przejście dla pieszych”, ewentualnie dodatkowo ustawienie wysepki na jezdni i chodnika do przystanku Przyjaźni (ok 100 m2, o ile warunki na to pozwalają).

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 150.000 PLN Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Krzyki-Partynice

Lokalizacja szczegółowa: ul. Przyjaźni, między wjazdem do osiedla Belvedere a przystankiem tramwajowym Przyjaźni

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.