Nr projektu 621

Naprawa drogi - łącznika ulic Inowrocławskiej i Rybackiej oraz naprawa chodnika wzdłuż bloku Rybacka 2-4 wraz z likwidacją progów - schodków [WBO 2015]

Głosów: 90

Kategoria: drogowe

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł

Uzasadnienie

Projekt stanowi próbę poprawy jakości życia mieszkańców odcinka ulicy Rybackiej na codzień korzystających z infrastruktury pieszej i drogowej w rejonie miejsca zamieszkania. Wszystkie elementy infrastrukturalne w rejonie były zaplanowane i wykonane w końcu lat 60-tych XX wieku i widać już po nich upływ czasu. Częściowo połatana asfaltem betonowa, nierówna droga stanowi zagrożenie zarówno dla pieszych jak i kierowców. Również chodnik wzdłuż bloku domaga się wymiany nawierzchni. Likwidacja progów - schodków w dwóch miejscach przyniesie ulgę osobom z trudnościami w poruszaniu się oraz matkom z dziećmi i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego. Należy zwrócić uwagę, że mieszkańcami okolicy w są dużej mierze osoby starsze. Ponadto każdy przeprowadzony w okolicy remont może przyczynić się do poprawy struktury mieszkaniowej okolicznych bloków, które wciąż mogą stanowić przyjazna miejsce do osiedlenia się na dłużej, co w dłuższej perspektywie wpłynęłoby na zwiększenie poziomu dbałości mieszkańców o okolicę. Liczbę bezpośrednich beneficjentów można oszacować na około pół tysiąca, są to głównie mieszkańcy bloków Rybacka 2-14.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 250.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Szczepin

Lokalizacja szczegółowa: fragmenty działek 18, 16/21, 16/22, 16/23 Arkusz mapy 5

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.