Nr projektu 598

Brochowski Ratusz jako lokalne Centrum Kultury [WBO 2015]

Głosów: 1 183

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: od 500 tys. zł

Uzasadnienie

Brochowski ratusz mógłby być wizytówką Brochowa, jednakże póki co – szpeci. Z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców osiedla Brochów. W większości nowymi mieszkańcami są młodzi ludzie, młode rodziny, którzy oprócz miejsca zamieszkania, pragnęliby mieć w okolicy miejsce, które pełniłoby rolę kulturalno-oświatową. Również starsi mieszkańcy Brochowa chcieliby mieć przestrzeń na rozwijanie swoich zainteresowania, dzielenie się swoimi pasjami, wspomnieniami z młodym pokoleniem. W ramach spotkań Laboratorium Obywatelskiego mieszkańcy sugerowali konieczność powstania miejsca, które zapewniałoby rozrywkę, organizowało czas wolny różnym grupom wiekowym, aktywizowałoby społeczność lokalną. Wielu wskazywało właśnie budynek ratusza brochowskiego, jako miejsca, które idealnie wpisałoby się w koncepcję takiego ośrodka. Mieszkańcy już rok temu pisali w tej sprawie do Rady Miejskiej Wrocławia, jednakże nie uzyskali żadnej odpowiedzi na swoje pismo. Ze względu na ograniczenie budżetowe – 2 mln złotych, można przeprowadzić rewitalizację parteru budynku, na którym mogłaby powstać galeria, przestrzeń dla edukacji artystycznej i kulturalnej, aktywności lokalnej, ale także pod najem lokali, z których dzięki wynajmowi można uzyskać pieniądze pod dalsze inicjatywy – salę widowiskową ze sceną, salę taneczną czy sale dydaktyczne.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 2.000.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Brochów

Lokalizacja szczegółowa: Ratusz, Semaforowa 5

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.