Nr projektu 571

Droga rowerowa na rondzie Reagana: wygodny asfalt zamiast nierównej kostki [WBO 2015]

Głosów: 204

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 150 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Uzasadnienie

Projekt polega na wykonaniu nawierzchni z asfaltu na drodze rowerowej przy rondzie Ronalda Reagana - od Marii Skłodowskiej-Curie, przez okolice domu Naukowca, przez wysepkę między jezdniami ul. Marii Curie-Skłodowskiej, przez okolice Grunwaldzki Center, do okolic Dwudziestolatki.

Z niewiadomych przyczyn znajduje się tam obecnie niewygodna kostka brukowa. Możliwe rozwiązania są dwa: szlifowanie tej kostki do poziomu "szpilkostrady" albo wylanie asfaltu.
To drugie jest wygodniejsze dla rowerzysty (wyszlifowana kostka może być śliska) i wydaje się bardziej sensowne, zwłaszcza w kontekście tego, że samochody poruszają się po asfalcie i nie powoduje to kontrowersji. Dlatego jest przedmiotem niniejszego projektu.

Projekt realizuje postanowienia zarządzenia Prezydenta Wrocławia 5493/05 w sprawie określenia zasad kształtowania systemu rowerowego we Wrocławiu, Załącznik nr 2 - Standardy projektowe i wykonawcze dla systemu rowerowego miasta Wrocławia, punkt 4.2. Nawierzchnia wydzielonych dróg rowerowych

Zgodnie z tym dokumentem: /Ze względu na wygodę (opory toczenia), bezpieczeństwo (nierówności), trwałość oraz czytelność dla użytkowników (pieszych i rowerzystów), powinno stosować się nawierzchnię asfaltową./

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 150.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Plac Grunwaldzki

Lokalizacja szczegółowa: rondo Ronalda Reagana - obręb pl. Grunwaldzki AM 34 dz. 24/4 AM 32 dz. 30/1, 2/9, 2/10, 1/2

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.