Nr projektu 549

Oświetlenie i kompleksowa renowacja skweru przy dworcu Wrocław-Mikołajów, między ul. Stacyjną, ul. Legnicką i ul. Bolesławiecką [WBO 2015]

Głosów: 388

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 1 500 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: od 500 tys. zł

Uzasadnienie

Niniejszy projekt dotyczy pełnej rewitalizacji pomiędzy między ul. Stacyjną, ul. Legnicką i ul. Bolesławiecką. Obejmuje on budowę oświetlenia, remont ciągów pieszych z przystosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych według obowiązujących norm i budowę małej architektury, w tym renowację placu zabaw.

Realizacja projektu przełoży się przede wszystkim na wzrost bezpieczeństwa w okolicy, ze względu na wyeliminowanie obecnie panujących tam ciemności po zmroku. Przełoży się również na komfort obywateli oraz wizerunek Wrocławia. Należy pamiętać, iż jest to bardzo reprezentacyjne miejsce, gdyż dworzec Wrocław-Mikołajów jest najliczniej wykorzystywanym dworcem we Wrocławiu po stacji Wrocław-Główny. Renowacja placu zabaw wpłynie na wzrost atrakcyjności tego miejsca dla dzieci i ich opiekunów.

Beneficjentami tego projektu będą m.in. mieszkańcy i pracownicy okolicznych osiedli, studenci i uczniowie pobliskich placówek edukacyjnych, turyści, osoby dojeżdżające spoza Wrocławia np. do pracy czy na zakupy, dzieci z opiekunami korzystającymi z placu zabaw na skwerze i wiele innych. Podsumowując grono osób, które skorzysta z realizacji projektu jest bardzo szerokie i zróżnicowane.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 1.500.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Szczepin

Lokalizacja szczegółowa: ul. Stacyjna, działka: Stare Miasto, AR_2, 3/20

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.