Nr projektu 520

,,Zwiększenie bezpieczeństwa drogowego w części przebiegu ul. Paczkowskiej i Nyskiej” [WBO 2015]

Głosów: 128

Kategoria: drogowe

Budżet zweryfikowany: 170 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł

Uzasadnienie

Uzasadnieniem realizacji projektu jest znaczący wzrost intensywności ruchu aut w ciągu ul. Paczkowskiej i Nyskiej wynikający z traktowania wskazanych ulic przez uczestników ruchu drogowego jako alternatywnego ciągu komunikacyjnego w stosunku do ul. Hubskiej. Ul. Hubska jest jedną z najważniejszych dróg dojazdowych do centrum miasta w jego południowej części. Duże natężenie ruchu na ww. ulicy i będące jego konsekwencją spowolnienie ruchu aut i regularne ,,zakorkowanie” drogi ze szczególnym natężeniem w godzinach rannych i popołudniowych doprowadza do przekserowania części ruchu samochodowego do częściowo równoległych do ul. Hubskiej ulic Paczkowskiej i Nyskiej. Kierowcy przejeżdżających aut traktują ul. Paczkowską i Nyską jak ciągi tranzytowe nagminnie łamiąc ograniczenia prędkości ruchu przewidziane w terenie zabudowanym. Na ulicach tych mamy do czynienia z intensywnych ruchem pieszym (w tym osób starszych, dzieci i młodzieży), wynikającym m.in. z istniejącej sieci sklepów zlokalizowanych bezpośrednio przy nich (sieci Lidl, Simpli). Objęte zgłoszeniem części ulicy są również drogami dojścia dla dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej nr 9 (ul. Nyska 66). Należy podkreślić doceniając rangę zagrożeń komunikacyjnych miasto Wrocław w części przebiegu ul. Nyskiej wykonało już progi zwalniające.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikwany pozytywnie w zakresie wyniesienia całego skrzyżowania ul. Paczkowskiej/Nyskiej w miejscu wyniesionych dwóch przejść dla pieszych. Kwota potrzebna na realizację projektu wynosi 170 000 PLN.

Lokalizacja

Osiedla Tarnogaj

Lokalizacja szczegółowa: dz. nr. 10 i 38/2, AM-29, obręb Południe

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.