Nr projektu 492

Poprawa bezpieczeństwa oraz estetyki na ulicy Sułowskiej poprzez budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz przebudowę skrzyżowania z ulicą Księgarską. [WBO 2015]

Głosów: 40

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: od 500 tys. zł

Uzasadnienie

Ulica Sułowska we Wrocławiu jest częścią drogi krajowej nr 5, łączącej Wrocław z Poznaniem. Według danych uzyskanych przez Generalny Pomiar Ruchu z 2010 roku średni dobowy ruch przy wjeździe do Wrocławia na DK nr 5 wynosi blisko 15000 pojazdów na dobę, przez ostatnie lata znacząco wzrósł. Jest on obciążeniem dla mieszkańców ze względu na hałas, nieustanne korki drogowe, brud oraz brak poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza wśród pieszych i rowerzystów (samochody wyjeżdżające z miasta często mijają skręcających w lewo w ulicę Księgarską przejeżdżając po chodniku). Przy ulicy Sułowskiej nie ma ścieżki rowerowej (jest to brakujące ogniwo, które łączyłoby centrum Wrocławia ze ścieżką rowerową do Trzebnicy biegnącą wzdłuż drogi krajowej nr 5), brakuje chodników (nie ma chodnika łączącego Osiedle Widawa z centrum miasta) ani utwardzonego pobocza, a estetyka ulicy stanowiącej jedną z bram do miasta przynosi wstyd Wrocławianom.
Prace w celu poprawy bezpieczeństwa i estetyki ulicy Sułowskiej powinny obejmować:
1. Budowę chodnika po zachodniej części ulicy, na całej jej długości od Ronda Obrońców Grodna do mostu Widawskiego.
2. Budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową po wschodniej części ulicy, na całej jej długości od Ronda Obrońców Grodna do mostu Widawskiego.

Beneficjentami tego projektu będą mieszkańcy osiedla Widawa, korzystający codziennie przemieszczający się samochodami, rowerami, pieszo oraz komunikacją autobusową, rowerzyści jadący do i z Wrocławia oraz wszyscy Wrocławianie cieszący się estetycznym wjazdem do miasta.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

W latach 2016-2017 planowana jest budowa chodników na ul. Sułowskiej od ul. Polanowickiej Płn. do ul. Fryzjerskiej wraz z budową odwodnienia. Nie jest ujęta budowa ścieżki rowerowej na całym wnioskowanym odcinku, budowa chodnika od Polanowickiej Płn. w stronę AOW oraz budowa sygnalizacji świetlnej. Teren od Polanowickiej Płn. do AOW jest pod zarządem GDDKiA. Na brakujący odcinek chodnika w dokumentacji niezbędne jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z odwonieniem oraz uzgodnieniami.
Szacunkowy koszt wykonania ciągu pieszo-rowerowego od ul. Polanowickiej do ul. Sułowskiej 43a /str. wschodnia/ wraz z odwodnieniem i dokumentacją; Szacunkowy koszt wykonania ciągu pieszo-rowerowego od ul. Polanowickiej do AOW /str. wsch./ wraz z odwodnieniem i dokumentacją; Chodnik +dokumentacja odcinek od Polanowickiej do AOW /str. zach/ to szacunkowo 2.000.000 PLN Istnieje ryzyko nie zrealizowania zadania w okresie 1 roku z uwagi na skomplikowane uzgodnienia.
Wniosek łączy się z wnioskiem 131
Negatywnie weryfikuje się przebudowę pasa drogowego ulicy Sułowskiej na wysokości ul. Księgarskiej (budowa lewoskrętu). Jest podpisana umowę z inwestorem. Przebudowa jest w trakcie realizacji.
Projekt łączy się z wnioskiem 160
Lider powinien wypowiedzieć się w kwestii zmienionego zakresu. Zakres projektu podobny do nr 131 oraz 160.

Lokalizacja

Osiedla Widawa

Lokalizacja szczegółowa: ul. Sułowska (na całej długości od Ronda Obrońców Grodna do mostu Widawskiego)

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.