Nr projektu 402

Projekt zagospodarowania , rewitalizacji i odtworzenia funkcji użytkowych podwórza. [WBO 2015]

Głosów: 274

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 500 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł

Uzasadnienie

Przedmiotowy projekt obejmuje realizację zadań w zamyśle mających służyć dwóm społecznym grupom mieszkańców: matki z dziećmi i osoby starsze. Składowe te stanowią:
1. ogrodzony mini-plac zabaw dla dzieci, który powinien zawierać kilka podstawowych urządzeń dla małych dzieci - zjeżdżalnia, huśtawka, piaskownica, domek zabaw + ławki dla opiekunów;
2. miejsce wypoczynku dla osób starszych, którym dalsze spacery typu park lub działka sprawiają fizyczną trudność. Teren ten powinien zawierać wygodne ławki, trochę zieleni (nasadzenia krzewów) + kosz na śmieci;
3. oświetlenie powstałego placu zabaw i miejsca spotkań osób starszych poprzez montaż 2 latarni parkowych.
Od wielu lat podwórze to nie spełnia już żadnej roli ani funkcji rekreacyjnej, czy wypoczynkowej. Jest kompletnie zdewastowane i rozjeżdżane przez parkujące samochody - wygląda jak jeden wielki, dziki, nielegalny parking wykorzystywany głównie nie przez mieszkańców, ale przez studentów pobliskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Obecny stan wnętrza podwórzowego, a to - bezprawne parkowanie, wyziewy, zatruwanie mieszkańców spalinami, zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców, a szczególnie biegających dzieci, niszczenie resztek zieleni sadzonych z radością i nadzieją przed wielu laty jest już nie do zniesienia i urąga wszelkim standardom i normom europejskim. Proponowane ogrodzenie placu zabaw zapewni dzieciom bezpieczeństwo oraz uchroni przed zanieczyszczeniami przez zwierzęta domowe.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Proponuje się zwiększyć kwote projektu do 500.000 PLN, za co można zbudować plac zabaw regularnej wielkości oraz uporządkować układu dróg , chodników i stanowisk parkingowych wraz z odwodnieniem. Zaproponowane zmiany wymagają zgody lidera projektu.

Lokalizacja

Osiedla Plac Grunwaldzki

Lokalizacja szczegółowa: Podwórze ograniczone ulicami: Sienkiewicza, Roentgena, Grunwaldzka i Minkowskiego; nr działki: 82/3, AM 29, obręb: Plac Grunwaldzki; pow. 0,4025; jedn.rej. G.2590

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.