Nr projektu 233

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wrocławia - budowa oświetlenia ulicznego przy ul. Balzaka od ul. Karmelkowej do ul. Balzaka numer 22 [WBO 2015]

Głosów: 178

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 60 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Uzasadnienie

Projekt zakłada budowę oświetlenia ulicznego przy ul. Balzaka od ul. Karmelkowej do ul. Balzaka, numer 22 (ok. 140 metrów). Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy Oporów (część tzw. "blokowa"). Przedmiotowa lokalizacja to praktycznie jedyna droga dojazdowa do osiedla (istnieje jeszcze alternatywna, dwukrotnie dłuższa droga, ulicą Wiejską i Cesarzowicką). Drogą tą mieszkańcy ulic Balzaka, Zoli, Cesarzowickiej oraz części Wiejskiej wracają do swoich domów z przystanków autobusowych zlokalizowanych przy Al. Piastów i ul. Karmelkowej. Droga ta jest całkowicie nieoświetlona, co przy stosunkowo rzadkiej zabudowie na jej początku oraz "dzikiemu zadrzewieniu" pod koniec drogi powoduje duże zagrożenie zarówno potencjalną napaścią, czy też innymi przestępstwami, jak i upadkiem. Koszt projektu jest niewielki, zaś korzyści z jego realizacji znacząco przewyższają koszty. Osiedle zamieszkałe jest przez ok. 5 000 osób, zaś koszt budowy oświetlenia to grubo poniżej 100 tys. zł. Dodatkowym uzasadnieniem dla realizacji projektu wydaje się być fakt, iż przy ul. Balzaka 22 znajduje się jeden z niewielu sklepów wielobranżowych w okolicy, a zarazem, jeden z najbliższych sklepów dla tzw. "części domkowej" Oporowa, po drugiej stronie ulicy Karmelkowej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 60.000 PLN.

Lokalizacja

Osiedla Oporów

Lokalizacja szczegółowa: ul. Balzaka od ul. Karmelkowej do ul. Balzaka 22 (ok. 140 metrów), droga (brak numeru)

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.