Nr projektu 174

BUDOWA CHODNIKA W CIĄGU ULICY MGLISTEJ [WBO 2015]

Głosów: 417

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 100 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Uzasadnienie

W obecnej sytuacji mieszkańcy bloku położonego przy ulicy Mglistej 16-20 oraz Skarbowców 86 nie mogą na pieszo dostać się do swojego miejsca zamieszkania przez brak utwardzonego przejścia. Dodatkowo w czasie budowy parkingu naziemnego przez WPBM „Mój Dom” oraz budowy odcinka ul. Mglistej od ul. Krzyckiej do ul. Babiego Lata, łąka na brakującym odcinku ul Mglistej (oznaczona kolorem czerwonym na powyższej mapce poglądowej), została przekształcona w teren uniemożliwiający przedostanie się do terenów zabudowanych. Przejście przez błoto jest istnym wyzwaniem. Chciałbym zwrócić uwagę, iż budynek mieszkalny przy Mglistej nie jest w żaden sposób połączony z jakimkolwiek ciągiem komunikacyjnym zarówno drogą jak i chodnikiem. Wytypowany odcinek jest najkrótszym połączeniem, pozwalającym na zaspokojenie podstawowych potrzeb komunikacyjnych użytkowników mieszkań zlokalizowanych przy ulicy Mglistej, jak i bardzo dużym udogodnieniem dla wielu mieszkańców ul. Skarbowców, którzy uzyskaliby możliwość „cywilizowanego” dotarcia do przystanku autobusowego Os. Przyjaźni lub przystanku tramwajowego na ul. Przyjaźni. Połączenie istniejących odcinków ul. Mglistej chodnikiem, umożliwi także korzystanie z zlokalizowanych wzdłuż ul. Krzyckiej punktów usługowych. Proszę także pamiętać, iż Miasto Wrocław bezskutecznie próbuje sprzedać nieruchomość zlokalizowana przy opisywanej drodze. Wybudowanie chodnika może w znaczący sposób podnieść atrakcyjność nieruchomości będących w sprzedaży.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Koszty jego realizacji oszacowano na 100.000 PLN.

Lokalizacja

Osiedla Krzyki-Partynice

Lokalizacja szczegółowa: numer geodezyjny działki (na podstawie www.geoportal.wroclaw.pl): Krzyki, AR_7, 38/11

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.