Nr projektu 101

Zagospodarowanie terenu wzdłuż dwóch odcinków ul. Pięknej we Wrocławiu, budowa oświetlenia. [WBO 2015]

Głosów: 118

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 100 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Uzasadnienie

Projekt ma na celu zagospodarowanie terenu wzdłuż ulicy Pięknej (Pierwszy i najważniejszy odcinek - ulica Piękna od Piec-Budu/Osiedla Innova do skrzyżowania z ulicą Piękną; Drugi odcinek - od skrzyżowania ulicy Pięknej z Piękną, do skrzyżowania Pięknej z Armii Krajowej; Trzeci odcinek - od skrzyżowania Pięknej z Piękną w stronę ulicy Nyskiej) w postaci wybudowania oświetlenia które podniosłoby bezpieczeństwo. Przez ostatnie 4 lata przy ulicach Pięknej i Nyskiej powstało wiele inwestycji deweloperskich, a zatem diametralnie wzrosła liczba mieszkańców (Osiedle Innova i na ukończeniu Osiedle Moderno - łącznie 689 mieszkań, Osiedle Locus Piękna - ok. 300 mieszkań, budują się Apartamenty Innova - 206 mieszkań), dodatkowo dwa lata temu powstało tutaj Przedszkole Publiczne Pitagoras dla kilkuset dzieci, zaś w głębi ulicy Pięknej znajduje się drugie Przedszkole ABC. Wszyscy mieszkańcy, przedszkolaki i ich rodzice - szacunkowo około 2500 użytkowników ulicy Pięknej, idąc jezdnią codziennie pokonują drogę do przystanków komunikacji miejskiej (przystanek tramwajowy i autobusowy - Transbud/Armii Krajowej), ponieważ chodnika w kilku miejscach po prostu nie ma (odcinek Pierwszy wg opisu wyżej), zaś w pozostałych jest, zaś bardzo wąski, nieoświetlony, nieodśnieżany i zazwyczaj zastawiony autami (również odcinek Pierwszy z opisu wyżej). Na Drugim i Trzecim odcinku istnieje chodnik, który wymaga modernizacji, ponieważ jest słabo oświetlony i dziurawy. Niestety obecny stan stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkańców jak i przedszkolaków. Wygląd ulicy oraz chodniki nie zmieniły swojego wyglądu od czasów kiedy na tym terenie istniały magazyny - lata 80-90te.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie modernizacji oświetlenia. Kwota potrzebna na realizację projektu to 100.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej. Budowa chodnika została zweryfikowana negatywnie z nastepującymi uwagami:
Odcinek 1 - ze względu na brak miejsca w ulicy nie ma możliwości poszerzenia chodnika do 2 m bez ingerencji w miejsca parkingowe tj. zmiany parkowania prostopadłego na równoległe, co znacznie ograniczy ilość miejsc parkingowych. Po stronie wschodniej wybudowanie brakującego chodnika na wysokości posesji nr 66 nie jest możliwe z uwagi na pas o szerokości 1,25 m i usytuowane w tym miejscu oświetlenia. Nie uzyska się w tym miejscu normatywnego chodnika. Brak miejsca na posadowienie ławek.
Odcinek 2 i 3-w tym rejonie ul. Pięknej planowane są inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowym. Na odcinku 2 oraz na części odcinka 3 wykonanie chodnika będzie leżało po stronie dewelopera. Zakres projektu podobny do nr 69, 98, 108, 198, 200 i 499.

Lokalizacja

Osiedla Tarnogaj

Lokalizacja szczegółowa: Priorytetowo - Działka nr 5/3 (AM 2, Tarnogaj); Dodatkowo - działka nr 1 (AM 4, Tarnogaj) i działka nr 1/2 (AM 5, Tarnogaj).

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.