Nr projektu 243

Budowa chodnika przy ul. Sępiej [WBO 2014]

Głosów: 47

Kategoria: droga

Budżet zweryfikowany: 70 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Projekt został zrealizowany w ramach WBO2014

Uzasadnienie

Projekt dotyczy odcinka ulicy od zbiegu ulicy Sępiej z ulicą Orlą, do zakrętu ulicy włącznie (przy posesji nr 1-7). Długość odcinka to ok. 100 metrów, planowana powierzchnia chodnika to ok 100 metrów kwadratowych.
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności pieszych, którzy ze względu na brak chodnika na danym odcinku ulicy zmuszeni są poruszać się po jezdni. Istotne ze względu na znajdujące się w pobliżu przedszkola, a ulica ta jest uczęszczana przez rodziców z dziećmi, ponadto znajdujący się w pobliżu ośrodek kultu religijnego, do którego udaję się spora liczba osób w różnych porach dnia i nocy. Istniejąca na pobliskim skwerku ścieżka nie spełnia swoich funkcji jako chodnika dla tego terenu, zwłaszcza w okresie jesiennno - zimowym. Bezpieczeństwo utrudnia również fakt parkowania samochodów na tym wąskim odcinku jezdni.
Ulica posiada wydzielony pas terenu między jezdnią a posesjami właścicieli, nadający się idealnie pod budowę chodnika, jest on aktualnie nieużytkiem, zakrzaczony i niezdatny do poruszania się po nim. Budowa chodnika w tym miejscu poprawiła by znacznie bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców miasta.

Komentarz UMW:

W wyniku weryfikacji urealniono budżet przedsięwzięcia.

Lokalizacja

Osiedle Borek

Lokalizacja szczegółowa: obręb Borek działka nr 79 AM 6 (ul. Sępia)

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Realizacja


30.11.2016

Projekt zrealizowany. Oddany do użytku.