Nr projektu 174

Teren rekreacyjno-sportowy dla mieszkańców osiedla Stabłowice [WBO 2014]

Głosów: 1 721

Kategoria: rekreacja

Budżet zweryfikowany: 500 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł

Projekt został zrealizowany w ramach WBO2014

Uzasadnienie

Wnioskujemy o przeznaczenie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Wrocław położonej w obrębie Stabłowice, oznaczona jako działka nr 266 AM11 o powierzchni ok. 2000 tyś. m2 na teren zielony, z placem zabaw dla dzieci i funkcjami rekreacyjno-sportowym. Parcela ta położona jest w środku gęstej zabudowy domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Graniczy z nim bezpośrednio 55 nowo wybudowanych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, położonych przy ul. Wełnianej, Góreckiej i Samotnej. Zamieszkują je m.in. rodziny z małymi dziećmi. Od 2013 r. przy ul. Góreckiej działa Klub Malucha W najbliższej okolicy jest kolejnych, kilkadziesiąt domów położonych przy ul. Świeżej, Daktylowej, Śmigłej, Dziarskiej, Hożej itd. Przy tych ulicach nie ma żadnego placu zabaw dla dzieci ani też ogólnodostępnego miejsca rekreacji.
11 stycznia 2014 r. Społeczny Komitet na rzecz powstania terenu rekreacyjnego przy ul Wełnianej, Góreckiej i Samotnej, zwrócił się z wnioskiem do Prezydenta Wrocławia i Rady Miejskiej Wrocławia (w tym także do p. radnego Jarosława Krauze) o przeznaczenie działki nr 266 AMI I na teren zielony, z placem zabaw dla dzieci i funkcjami rekreacyjnymi dla dorosłych (załącznik nr 1) Wniosek poparty został opinią Rady Osiedla Leśnica (załącznik nr 2) i blisko 200 podpisami mieszkańców (załącznik nr 3).
12 lutego 2014 r. p. Adama Grehla, wiceprezydent Wrocławia pozytywnie odniósł się do wniosku mieszkańców (załącznik 4 i 5).
Wychodząc naprzód oczekiwaniom mieszkańców, którzy sprzeciwili się sprzedaży wspomnianej działki na cele budowlane wnioskujemy o dedykowanie środków na zaprojektowanie i wybudowanie następujących elementów sprzyjających rekreacji i integracji mieszkańców:

Komentarz UMW:

W wyniku weryfikacji urealniono budżet projektu.

Lokalizacja

Osiedle Leśnica

Lokalizacja szczegółowa: działka nr 266 AM11 obręb nr 0045 Stabłowice

Kontakt z liderem projektu

Realizacja


28.11.2016

Projekt zrealizowany. Oddany do użytku.