Porządkowanie parkowania na Biskupinie i Sępolnie: o konsultacjach

Konsultacje organizowane są przez Biuro ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z samorządem osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice.

Kto jest kim i za co odpowiada:

Wydział Inżynierii Miejskiej: opracowanie konsultowanych propozycji; podejmuje decyzje w imieniu Prezydenta Wrocławia w zakresie organizacji ruchu (po uzgodnieniu z innymi jednostkami w ramach Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Stanowisko ds. Rozwoju Przestrzeni Publicznej dla Ruchu Pieszego (tzw. oficer pieszy): zbieranie uwag, opracowanie raportu z konsultacji, współpraca z samorządem osiedla.

Samorząd osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice: konsultacja miejsc i terminów spotkań, wsparcie w dotarciu z informacją o konsultacjach do mieszkańców; wyrażenie opinii w zakresie przedmiotu konsultacji po ich zakończeniu i podsumowaniu, w formie uchwały. 

Biuro ds. Partycypacji Społecznej: organizacja procesu konsultacji, promocja, strona internetowa, moderacja spotkań konsultacyjnych.

Przedmiot konsultacji:

  • propozycja organizacji ruchu na terenie osiedli Biskupin i Sępolno, polegająca na wprowadzeniu strefy zamieszkania oraz ruchu jednokierunkowego: dwa warianty wyboru wyznaczania miejsc postojowych: jedno- lub dwustronny;
  • ulice przeznaczone do pilotażu realizacji rozwiązania;
  • pomysły mieszkańców – uczestnicy konsultacji mogą proponować alternatywne rozwiązania problemu porządkowania parkowania i uspokajania ruchu na terenie osiedla w stosunku do propozycji wyjściowej. Propozycje te będą analizowane pod względem prawnym oraz wymaganych zasobów. Odniesienie się do nich znajdzie się w opublikowanym raporcie z konsultacji.

Rezultat konsultacji:

  • rezultatem konsultacji będzie raport, zbierający wszystkie opinie, uwagi i propozycje zgłoszone w ich trakcie;
  • Urząd Miejski zwrócił się do samorządu osiedla, aby po zakończeniu i podsumowaniu konsultacji wyraził swoją opinię w sprawie przedmiotu konsultacji w formie uchwały;
  • jeśli konsultacje wskażą na akceptację społeczną dla proponowanych rozwiązań, realizacja pilotażu rozpocznie się w roku 2016;
  • w przypadku braku akceptacji społecznej dla konsultowanego rozwiązania i wypracowania innych propozycji, mających taką akceptację, a jednocześnie będących możliwymi do wykonania pod względem formalnoprawnym, realizacja jest zależna od wymaganych procedur i dostępnych środków.