Zwycięzcy Blog Day Wrocław 2016

Konkurs na najlepsze blogi Dolnoślązaków rozwiązany. Podczas sobotniego finału Blog Day 2016, który odbył się w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim, ogłoszono laureatów i wręczono nagrody.


W kategorii Moda i Uroda wygrała Agata Kierzkowska, autorka blogu Grubsze sprawy.
To blog modowy dla osób plus size. Nie chodzi jednak wyłącznie o modę dla osób większych, ale o miejsce, gdzie mogą poczytać o samoakceptacji, o sposobach na to, by dobrze czuć się we własnym ciele. „Interesuje mnie wszystko, co związane z samoakceptacją i poczuciem własnej wartości. Body Positive i Plus Size to tematy, które najczęściej przewijają się w moich wpisach. Próbuję polubić się z moim ciałem i zachęcam do tego innych” – wyjawia autorka.

W kategorii Kultura i pasje pierwsze miejsce zajął blog Hakierka, który tworza Amanda Waliszewska i Magdalena Reyman. „To miejsce, które skupia innych hakierów i hakierki, którzy wcale nie muszą mieć „ścisłego umysłu”, aby zhakować swoje życie. To najszybciej rozwijający się blog okołotechnologiczny. Branża IT, dotychczas mocno kojarzona z mężczyznami i politechnikami, przeżywa renesans, przyciągając do siebie ludzi z wykształceniem humanistycznym. Tutaj dowiesz się, jak zmienić swoją karierę i jak pogrzebać stereotypy. Poza tym, dostaniesz solidną dawkę geekowskiego stylu życia. Pomysłodawczynie i współtwórczynie „Hakierki”. Amanda pisze, Magda tworzy i inspiruje. Programistka i Web Designerka. Współtwórczynie społeczności Geek Girls Carrots, fanatyczki kotów i miłośniczki ziemniaków” – opisują swój blog autorki.

W kategorii Kulinarnia niekoronowanym królem był Piotr Gładczak, autor blogu Wrocławskie Podróże Kulinarne. „Od dłuższego czasu przemierzam wrocławskie knajpki, restauracje, bary w poszukiwaniu pysznego jedzenia. Raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem. Każdą wizytę staram się wam przedstawić w barwny sposób, aby czasami zachęcić, a w innym wypadku przestrzec przed fatalnym jedzeniem.
Uwielbiam poznawać nowe smaki, staram się rozwijać z każdą kulinarną podróżą. Nie stronię od streetfoodowego jedzenia w food truckach, chętnie odwiedzam bary mleczne, aby przenieść się wspomnieniami do dzieciństwa, ale równocześnie staram się nadążać na rozwojem wrocławskiej gastronomii i chętnie testuję najciekawsze restauracyjne koncepty ze stolicy Dolnego Śląska” – pisze o swoim blogu.
Blog Wrocławskie Podróże Kulinarne zdobył też pierwszą nagrodę w kategorii Blog Internautów.

Edek i my zwyciężył w kategorii Fotoblogi. To blog – jak piszą jego autorzy o życiu, o codzienności, o dorastaniu, o kochaniu, o poznawaniu się nawzajem i poznawaniu nowych rzeczy wspólnie. O radościach dnia codziennego, o dzieleniu się. O szeptaniu do ucha wieczorową porą i karmieniu się podczas śniadania. O przecinaniu śniegu nartami i kąpieli w słońcu”. Autorzy opowiadają o tym jak rośnie ich synek Edward. Piękne, wyraziste i przemyślane zdjęcia.

Każdy zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę oraz bony zakupowe o wartości 500 złotych ufundowane przez CHR Pasaż Grunwaldzki, organizatora wydarzenia. Zdobywca tytułu Blog Internautów wyjechał z Multikina na rowerze. Do tegorocznej edycji zgłoszono 148 blogów.Zgłoś uwagę