Pomysł na niedzielę: spacer po Zajezdni Dąbie

W najbliższą niedzielę w ramach niedzielnych spacerów z przewodnikiem, cyklicznie organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, będzie możliwość zwiedzenia wnętrza zabytkowej Zajezdni Dąbie. Start o 12.00.

  • zajezdnia Dąbie Wrocław

    Wejście do zabytkowej Zajezdni Dąbie


Piesze wycieczki mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

W najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 będzie możliwość zwiedzenia wnętrza zabytkowej Zajezdni Dąbie. Dwie siedmiotorowe hale oraz nowa trasa tramwajowa powstały z okazji otwarcia Hali Stulecia w 1913 roku. W bezpośrednim sąsiedztwie postawiono budynki administracyjny oraz mieszkalny. Ścianę jednego z nich zdobi płaskorzeźba z herbem Wrocławia. W kwietniu ubiegłego roku Zajezdnia Dąbie została oficjalnie zamknięta.

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Zgłoś uwagę