Żużlowcy Betard Sparty przygotowują się do sezonu na Malcie

3 kwietnia żużlowcy Betard Sparty Wrocław rozpoczną ściganie w sezonie 2020. Przygotowania są na ostatniej prostej, a pierwszy tydzień marca podopieczni Dariusza Śledzia spędzają na zgrupowaniu na Malcie. Po powrocie wyjadą na tor na pierwsze treningi.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


Na Maltę poleciało ośmiu zawodników WTS-u – Tai Woffinden, Dan Bewley, Max Fricke, Maciej Janowski, Gleb Czugunow, Przemysław Liszka, Michał Curzytek i Mateusz Panicz. Zabrakło młodszej części kadry juniorskiej oraz Maksyma Drabika, który do sezonu przygotowuje się indywidualnie. Wicemistrzowie Polski trenują pod okiem Dariusza Śledzia i Mariusza Cieślińskiego, trenera przygotowania fizycznego.

Ze słonecznej Malty wrocławianie wracają 7 marca, a kilka dni później po raz pierwszy wyjadą na tor. Jeszcze przed startem PGE Ekstraligi mają zaplanowane cztery sparingi – dwa na Stadionie Olimpijskim i dwa na wyjazdach. We Wrocławiu w dwa kolejne piątki (20 i 27 marca) podejmą Stal Gorzów i PGG ROW Rybnik.

Pierwszym meczem sezonu będzie potyczka ze Speed Car Motorem Lublin. Dodatkowym smaczkiem tego pojedynku będzie osoba Jakuba Jamroga – zawodnik ten w okienku transferowym zamienił Wrocław na Lublin. Mecz odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w piątek, 3 kwietnia.Zgłoś uwagę