ZOSTAW PO SOBIE ŚLAD! – rowerowe otwarcie ESK 2016

17 stycznia 2016 na jednym z największych skrzyżowań we Wrocławiu, ulic Grabiszyńskiej i Zaporoskiej, grupa kilkuset rowerzystów dołączy do ceremonii otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury i wykona na jednośladach niebanalny zimowy performance. Za nami już kilka rowerowych prób, ale nawet jeśli ktoś nie uczestniczył w żadnej wciąż zgłosić chęć udziału w samym wydarzeniu 17 stycznia.

  • 17 stycznia na skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Zaporoskiej


Weekend otwarcia ESK to przede wszystkim ceremonia „Przebudzenie” wyreżyserowana przez Chrisa Baldwina, która rozpocznie się w niedzielę, 17 stycznia w czterech dzielnicach Wrocławia. Z zajezdni tramwajowej Dąbie, zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, zajezdni Popowice i z Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Lądowych przy ul. Czajkowskiego wyruszą do Rynku pochody mieszkańców i artystów. Będą je prowadzić cztery Duchy Wrocławia: Duch Wielu Wyznań, Duch Innowacji, Duch Odbudowy i Duch Powodzi. Opowiedzą one historię miasta.

 
ZOSTAW PO SOBIE ŚLAD! ZDJĘCIA: Adam Rudnicki, Paweł Michalewsk...

!!!RUSZYŁY ZAPISY!!!Weź udział w rowerowym otwarciu Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016 i zostaw po sobie ślad!⚠ Przed rozpoczęciem rejestracji zajrzyjcie do tutoriala: http://bit.ly/jak-wypelnic-formularz gdzie jest wyjaśnione co należy wypełnić, a co "wyiksować"Ja potrzebuje wyłącznie:1. Imię2. Nazwisko3. Nr telefonu4. Adres e-mail5. Wybranie projektu: Rowerzyści otwarcie6. Zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych (żebym mogła Wam wysłać maila lub zadzwonić z pilna informacja a propos wydarzenia)ZAPISY: www.wolontariat.wroclaw2016.plTUTORIAL (ważne!!!): http://bit.ly/jak-wypelnic-formularzINFO O WYDARZENIU: http://bit.ly/zostaw-po-sobie-sladFILM:zdjęcia: Adm Rudnicki i Paweł Michalewski www.citymind.plmuzyka: tvb https://soundcloud.com/tvbmontaż: Bizkit Bizkit Bizkitscenariusz i reżyseria: Ula Jagielnickaaktorzy: najlepsi rowerzyści świata :)

Posted by Ula Jagielnicka on 23 grudnia 2015

 

Niezwykle ważną rolę w tym „spektaklu” odegrają rowerzyści. Na skrzyżowaniu ulicy Grabiszyńskiej i Zaporoskiej grupa kilkuset rowerzystów stworzy świecącą wstęgę, która na kilka minut zablokuje trasę pochodu Ducha Odbudowy. Będzie to jedno z najbardizej spektakularnych wydarzeń, które będzie miało tego dnia miejsce.  

Rowerowa próba ESK2016

>>PO PRÓBIE<<a tak wyglądaliśmy z boku Nie byłeś na próbie? To nic! Wszystko wyjaśnię i opowiem, wystarczy, że się zapiszesz, albo napiszesz do mnie na prv :)

Posted by Ula Jagielnicka on 9 stycznia 2016

Rowerzyści od kilku tygodni ćwiczą układ, jednak nawet ci, którzy nie wzięli udziału w żadnej próbie będą mogli wziąć udział w wydarzeniu. Zapisy wciąż jeszcze trwają, a koordynatorzy regularnie rozsyłają e-maile do zapisanych osób, w których informują o przebiegu akcji.

 Jak się zapisać?

Formularz nie należy do najłatwiejszych, więc przygotowano poradnik specjalnie dla rowerowej grupy, która nie musi wypełniać wszystkich zaznaczonych w nim pól. Rowerzyści są proszeni o podanie: IMIENIA, NAZWISKA, NUMERU TELEFONU, ADRESU i ADRESU E-MAIL. Konieczne jest również zaznaczenie w formularzu projektu, do którego się przyłączają, czyli Rowerowe Otwarcie, po czym kliknąć „Dodaj projekt”. Aby koordynatorzy wydarzenia mogli skontaktować się z uczestnikami, należy zaznaczyć również pole ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Poniżej tłumaczymy po kolei co należy zrobić (kliknij):


Każda z osób, które zadeklarują swój udział w tym wydarzeniu i 17 stycznia otworzą na jednośladzie Europejską Stolicę Kultury, oprócz niezwykłej możliwości stania się częścią jedynego w swoim rodzaju przedsięwzięcia, otrzyma zestaw przygotowanych specjalnie dla ograniczonej grupy rowerzystów prezentów.

Nie masz roweru, a chciałbyś pojechać?

Istnieje również możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu nawet, jeśli ktoś nie posiada własnego jednośladu. Firma simpliBIKE udostępniła specjalnie na potrzeby tego wydarzenia 15 jednośladów. Będzie je można nieodpłatnie wypożyczyć na miejscu. Wcześniej jednak należy zgłosić chęć skorzystania z takiego jednośladu wysyłając mail do koordynatorki rowerzystów na adres: ulajagielnicka@gmail.com. 

Rejestracja rowerzystów odbywa się za pośrednictwem STRONY INTERNETOWEJ,Zgłoś uwagę