Inwestycje drogowe w 2014 [OŚ CZASU]

W 2014 roku zakończyło się kilka ważnych remontów ulic we Wrocławiu m.in. ul. Curie-Skłodowskiej, Krupniczej, czy Wyszyńskiego. Najważniejszą inwestycją, którą rozpoczęto w tym roku bezspornie jest budowa obwodnicy Leśnicy. Zobacz nasze podsumowanie tego roku na osi czasu.

  • inwestycje drogowe wrocław

    Podsumowanie inwestycji drogowych 2014 roku


W 2014 roku zakończyło się pięć ważnych remontów ulic (Krupniczej, Mińskiej, Wyszyńskiego, Curie-Skłodowskiej i Przyjaźni). Były to długo wyczekiwane inwestycje przez mieszkańców. Wyszyńskiego na odcinku od Nowowiejskiej do Mosbacha wśród kierowców uchodziła za jedną z ulic w najgorszym stanie. Dziurawą i zapadniętą mieszanka kostki brukowej i asfaltu zastąpiła równa nawierzchnia.

Wyszyńskiego otwarta od soboty [ZDJĘCIA]

Pasażerowie MPK znacznie bardziej komfortowo mogą podróżować po ul. Curie-Skłodowskiej, Krupniczej, czy Przyjaźni. Torowiska na tych ulicach przed remontami były w nienajlepszej kondycji. Teraz to się zmieniło. Na Curie-Skłodowskiej jest już równe torowisko i wydzielono je z jezdni. Dzięki czemu tramwaje nie muszą stać w korkach. Na Krupniczej pojawiły się dwa tzw. przystanki wiedeńskie. Polegają one na tym, że jezdnia na wysokości przystanki podniesiona jest do wysokości chodnika. Dzięki temu pasażerowie mogą wygodniej wsiadać i wysiadać z wozów MPK. Na kierowców działa to rozwiązanie, jak próg zwalniający – zmusza ich do zredukowania prędkości.

Na ul. Krupniczą wróciły tramwaje i auta [ZDJĘCIA, FILM]

W tym roku rozpoczęto pięć ważnych inwestycji drogowych. Chodzi tu o remont Nowowiejskiej (od Wyszyńskiego do Piastowskiej), Mostu Jagiellońskiego, przebudowę Zamkowej i Okulickiego. W przypadku ostatniej inwestycji końca dobiegają prace projektowe. Na początku 2015 roku powinny ruszyć prace.

W przyszłym roku we Wrocławiu na Psim Polu przybędzie nam nowa ulica. Chodzi o łącznik między rondem Lotników Polskich, a ul. Gorlicką. Chodź oficjalnie nie ma ona jeszcze swojej nazwy to mieszkańcy nazywają ją Nowogorlicką. Dzięki niej by dojechać od centrum na Zgorzelisko nie będzie trzeba jeździć objazdem przez Kiełczowską, a potem Mulicką, czy Zielną.

Obwodnica Leśnicy ma zielone światło

Najważniejszą inwestycją, która wystartowała w tym roku jest budowa obwodnicy Leśnicy. Pierwsze prace budowlane przy niej powinny ruszyć na początku 2015 roku. Trasa połączy ul. Średzką z ul. Graniczną (rondo przy lotnisku). Kontrakt wart jest 131 mln zł. Warto zauważyć, że w zamówieniu przewidziana jest także możliwość budowy połączenia do ul. Kosmonautów. Warunki postępowania dopuszczają rozszerzenie kontraktu o tzw. zamówienie uzupełniające.

Inwestując w drogi nie zapomniano o bezpieczeństwie pieszych. Powstało kilka nowych przejść. Warto tu zwrócić uwagę na przejazd rowerowy i zebrę na pl. Strzegomskim i Świdnickiej na wysokości Bogusławskiego. To miejsca, gdzie piesi na własną rękę często decydowali się przebiegać przez ruchliwą Legnicką, czy Świdnicką.

 

Zgłoś uwagę