Zobacz finał 38. PPA w internecie lub w telewizorze

Nie trzeba kupować biletu, by zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć w piątek zmagania siódemki finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Wystarczy internet!


Koncert Finałowy 38. PPA odbędzie się w piątek, 31 marca, w Teatrze Muzycznym Capitol. Składa się on z dwóch części – właśnie finału konkursu i koncertu „Dziubanina” z piosenkami i muzyką teatralną Piotra Dziubka, w reż. Agaty Dudy-Gracz. W internecie będzie można zobaczyć transmisję na żywo części konkursowej.

Finałowe występy siedmiorga uczestników oceniać będzie jury w składzie: Agata Kulesza, Maria Peszek, Krzysztof Mieszkowski, Michał Nogaś i Jan Peszek.

Część konkursową, czyli występy finalistów, będzie można obejrzeć online na oficjalnej stronie Przeglądu www.ppa.wroclaw.pl. Streaming rozpocznie się 31 marca około godziny 22.00. Organizatorzy zapraszają także do Foyer Za Witrażem w Capitolu, gdzie stanie duży ekran z transmisją ze sceny. Wcześniej tego samego dnia, o godzinie 16.00, będzie można posłuchać transmisji występów finalistów na antenie Radio Wrocław Kultura.

O godz. 16.00 finaliści śpiewają po dwie piosenki, po przerwie publiczność ogląda „Dziubaninę”, czyli utwory Piotra Dziubka w reż. Agaty Dudy-Gracz. Z tego występu finalistów transmisja radiowa, właśnie o 16.00. Natomiast o godz. 20.30 kolejność odwrotna: najpierw „Dziubanina”, a po niej występują finaliści, każdy z jedną piosenką. Na zakończenie nastąpi ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród. 

W finale wystąpią:

 • Katarzyna Janiszewska, Wydział Aktorski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała „Czarne skrzydła” Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego, „Powrót” Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego, i „Jesteś tą formą zła, co ja” („Bad as me”) Toma Waitsa we własnym tłumaczeniu.
 • Marcin Januszkiewicz, aktor, wokalista, songwriter, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Studio i Buffo, i z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol. Zaśpiewał „Pieśń Legionów Polskich” z muzyką Józefa Wybickiego, „Nim wstanie dzień” Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy.
 • Alicja Juszkiewicz, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. Zaśpiewała miks „Ogrzej mnie” Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza z fragmentami „Kolorowych snów” Just 5, „Plastic Lips” z tekstem własnym i Tomasza Pietrygi, muzyką własną i Andrzeja Perkmana.
 • Katarzyna Kłaczek, Wydział Lalkarski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała „Rebekę” Białostockiego/Własta, „Brudną Dariannę” z tekstem Popka i muzyką Michaela Jacksona i „Rozpacz płynie rzeką poprzez świat” Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.
 • Dorota Kuziela, skrzypaczka, kompozytorka, poetka i wokalistka. Zaśpiewała „Taki pejzaż” Andrzeja Szmidta i Zygmunta Koniecznego. „The Piano Has Been Drinking” Toma Waitsa i „Łajkę” z własną muzyką i tekstem.
 • Karolina Micuła, Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu. Zaśpiewała „Piosenkę konkursową” z własną muzyką do tekstu Marzeny Sadochy, „Lubię was, szczeniaki”, tekst Jonasza Kofty, także z własną muzyką, i „Arahję” Kazika Staszewskiego/Kultu.
 • Julita Wawreszuk, studentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, aktorka Teatru Najnowszego tamże. Zaśpiewała „Ciche mieszkanko” Jeanine Tesori z tekstem Dicka Scanlana w tłumaczeniu  Krzysztofa Puławskiego, „Na kolana” Wojciecha Szelachowskiego i Krzysztofa Dziermy, i Wojciecha Młynarskiego „Łoł”.

Finaliści wezmą udział w warsztatach wokalnych, które poprowadzą – jak w ubiegłym roku – Andres Martorell i Magda Navarrete – wokaliści, performerzy oraz autorzy muzyki i tekstów.

Uczestnicy, którzy dostali się do finału, otrzymują nagrodę w wysokości 3 tysięcy zł dla każdego uczestnika, będą też walczyć o następujące nagrody w koncercie finałowym:

 • GRAND PRIX – statuetka TUKANA ZŁOTEGO oraz 25 tysięcy zł
 • Nagroda Dziennikarzy – statuetka TUKANA DZIENNIKARZY
 • Nagroda Publiczności – statuetka TUKANA PUBLICZNOŚCI
 • NAGRODA SPECJALNA STOWARZYSZENIA AUTORÓW ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy zł
 • NAGRODA NIEMIECKO-POLSKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO POLONICA E.V. W KOLONII – 2 tysiące zł wraz z zaproszeniem do udziału Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii.
Zgłoś uwagę